LOADING

Type to search

Hungaroring je pod sněhem

admin 1 rokem ago
Share

Motoristická sezóna 2017 se rozjíždí a jak známo, má za sebou již několik podniků v různých disciplínách. Také na nadcházející víkend je připravena řada motoristických akcí, jako například Jarní cena Brna silničních motocyklů na Masarykově okruhu, úvodní podnik českého šampionátu v autokrossu v Humpolci, další podnik offroadmaratonu v Janovicích nad Úhlavou a na jihu Čech se pojede také Rallye Šumava a Rallye Vltava. V Evropě se zase jede ME v závodech do vrchu v rakouském Rechbergu a v neposlední řadě okruhová FIA CEZ na maďarském Hungaroringu.

Právě posledně jmenovaný, úvodní podnik sezony na maďarském okruhu na dohled Budapešti, se zdá být nejvíce ohrožen a podmínky jsou zde momentálně vhodné spíše pro běžkaře. I když pořadatelé zjevně závod nadále připravují. Zatím byl „pouze“ zrušen kompletní čtvrteční program a došlo k úpravě harmonogramu nadcházejícího víkendu.

Pátek má být vyhrazen kvalifikacím, v sobotu se už dopoledne začne závodit a v neděli se opět pojedou kvafikace a zbývající závody. Již dříve pak došlo ke zrušení úvodního podniku Octávia cupu na stejném okruhu z důvodu řešení technických problémů, které se vyskytly při posledním testu.

Hungaroring nabízí 4381 metrů dlouhou trať s šestnácti zatáčkami, když startovní a zároveň cílová rovinka je dlouhá 908 metrů.
V loňském roce zaplnilo paddock úvodního závodu sezóny FIA CEZ a dalších šampionátů více než 160 závodních vozů, přičemž podobný zájem lze očekávat i letos. Pokud se tedy vůbec pojede.

Aktuální stav je zřejmý z fotografií i z tohoto videa :

Áprilisi havazás

❄ Vezessetek óvatosan az utakon! ❗Ha nem vagy biztos a tudásodban, fejleszd magad vezetéstechnikai tréningjeinken: http://hungaroringshop.hu/hu/partner/groupama-tanpalya

Zveřejnil(a) Hungaroring dne 19. duben 2017

Parametry okruhu Hungarorig :

– Délka okruhu: 4381 m
– Počet zatáček: 14
– Šířka trati: 11 až 15 m
– Největší stoupání: 6,2%
– Největší klesání: 7%
– Délka cílové rovinky: 788,9 m
– Rekord okruhu: 1:19,071 (Michael Schumacher, 2004)

Pavel Jelínek
foto: Hungaroring

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *