LOADING

Type to search

Manor doplnil posádku o Stonemana a Roussela

redlczo 10 měsíci ago
Share

Ve třídě LMP1 zbývá už jen posledních pár sedaček, a to zejména u stáje Manor CEFC. Ta už ale také dohání své manko a pro nadcházející super sezónu FIA WEC 2018/19 podepsala Deana Stonemana a Léa Roussela. Týmu v tuto chvíli již zbývá už jen najít posledního jezdce.

Stoneman a Roussel utvoří trojici společně s dříve potvrzeným Charliem Robertsonem ve voze Ginetta G60-LT-P1 Mecachrome s číslem 5. Druhý vůz, který ponese číslo 6, má v tuto chvíli potvrzenou dvojici Oliver Rowland a Alex Brundle.

Pro Stonemana půjde o debut s prototypy. Brit však přináší spoustu zkušeností z celé řady různých sérií. Je například bývalým šampionem Formule 2 či vicemistrem série GP3. Naposledy v loňském roce startoval ve třech závodech Blancpain GT Series Endurance Cup.

„O WEC jsem již nějakou uvažoval a myslím, že toto je úžasná příležitost. Vůz vypadá skvěle, a navíc s řadou lidí v týmu jsem už pracoval předtím, takže víme, co od sebe můžeme čekat,“ řekl sedmadvacetiletý Brit.

„Vždy bylo mým cílem startovat v Le Mans a doufám, že to všechno povede i k další rozšířené dohodě s týmem,“ dodal Stoneman, který tak naznačil, že je možná jeho kontrakt zatím jen krátkodobý.

Roussel pak přichází do třídy LMP1 po mistrovské sezóně v sérii ELMS. Francouzský pilot sdílel vůz Oreca 07 LMP2 s číslem 22 s Memem Rojasem, Ryem Hirakawou a také Nicolasem Minassianim v rámci týmu G-Drive.

„Myslím, že s Charliem a Deanem budeme dobrá posádka. Navíc CEFC TRSM Racing je skvělý tým a nemohu se už dočkat začátku šampionátu,“ řekl Roussel.

„Jsme rádi, že se k nám Dean vrací po předchozí společné štaci v GP3. A také v týmu vítáme Léa. Oba přinesou do týmu spoustu zkušeností a je dobře, že už máme posádku pro vůz číslo 5 kompletní. Těším se, čeho všechno můžeme letos společně dosáhnout,“ řekl sportovní ředitel týmu Graeme Lowdon.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *