LOADING

Type to search

Manor musí vynechat podnik v Silverstone

redlczo 2 měsíci ago
Share

Jen dva týdny před nadcházejícím závodem FIA WEC 2018/19 na okruhu Silverstone oznámil britský výrobce Ginetta, že stáj CEFC TRS Manor Racing se britského podniku nezúčastní. Důvodem je změna dodavatele motorů pro vozy G60-LT-P1 ve třídě LMP1.

Pro Manor jde o další zádrhel v problémové sezóně. Tým už musel vynechat například úvodní podnik sezóny ve Spa, a to kvůli problémům s financemi od CEFC. Tentokrát je ovšem na vině Ginetta, která nevyřídila včas žádost o novou homologaci a vůz tak nemůže v Silverstone startovat.

Podle pravidel musí takové podstatné změny, jako je právě výměna dodavatele motoru, projít homologací, a to nejpozději třicet dnů před nadcházejícím závodem. Dosud vozy Manoru poháněl šestiválec Mecachrome, avšak technici z Ginetty věří, že šestiválec AER P60B s dvojitým turbem je lepší volbou.

Do závodu 6h Silverstone tak nastoupí jen 34 vozů, které se o víkendu od 17. do 19. srpna poperou o vítězství ve třetím podniku super sezóny FIA WEC 2018/19. Po červnové čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans ovšem došlo ve startovním poli hned k několika změnám.

V barvách Aston Martin Racing se už ve třídě GTE Pro neobjeví Jonny Adam ani Darren Turner. Závody v Silverstone, ve Fuji a v Šanghaji totiž pojede tým pouze se dvěma jezdci. Zatímco ve voze 95 se tak vystřídají Nicki Thiim a Marco Sorensen, s číslem 97 pojedou Alen Lynn a Maxime Martin.

Změny se udály také u ByKolles ve třídě LMP1, kde z původní posádky zůstal pouze zatím Oliver Webb. Toho doplní Rene Binder a pak další, zatím ještě nejmenovaný, pilot. Tým nyní ještě čeká test na okruhu ve Spa-Francorhcamps, kde se za volantem prototypu P1 poprvé představí loňský šampion ELMS Enzo Guibbert.

Britské fanoušky na okruhu Silverstone potěší start domácího pilota Jensona Buttona, kterého tak čeká druhý pokus ve snaze si zabojovat s Fernandem Alonsem. Španěl se opět představí v barvách Toyoty po boku Sébastiena Buemiho a Kazukiho Nakadžimy.

Ve třídě LMP2 se na svůj debut ve vytrvalostním závodění již těší Nyck de Vries, pilot juniorského programu týmu McLaren. Nizozemec se představí v barvách Racing Team Nederland s vozem Dallara P217 Gibson.

Návrat na závodní trať oslaví konečně také Anthony Davidson. Mistr světa WEC z roku 2014 má u Toyoty již splněno, a tak může nastoupit ve třídě LMP2. Tam usedne do vozu číslo 31 stáje DragonSpeed a utvoří posádku společně s Pastorem Maldonadem a Robertem Gonzalezem.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *