LOADING

Type to search

GT

Marciello: Být továrním jezdcem Mercedesu je velký moment

milan 11 měsíci ago
Share

Italský jezdec Raffaele Marciello podepsal s týmem Mercedes-AMG smlouvu jako tovární jezdec a zařadil se tak po boku Maximiliana Buhka, Maro Engela a Bernda Schneidera. Pro třiadvacetiletého jezdce je to podle jeho slov největší moment jeho kariéry.

„Je opravdu skvělé být v Mercedesu. Je to velký tým a pro mne je to tak velký moment. Toto partnerství mi umožňuje se ještě více soustředit na moji kariéru a tlačit ještě více, protože musím Mercedesu přinést výsledky. Musím se tak soustředit ještě mnohem více,“ řekl Marciello.

Marciello pojede v týmu AKKA šampionát Blancpain GT Series, a to pět podniků ve vytrvalostním cupu a tři sprint závody. Ve vytrvalostních závodech se Raffaele bude střídat ve voze s Vautierem a Juncadellou. Ve Sprint Cupu pak s Meadowsem.

„Velký rozdíl toto angažmá pro mne pro nadcházející sezónu není. Tým AKKA byl továrnou podporovaný už loni, a tak jsme s lidmi z Mercedesu hodně spolupracovali. V porovnání s loňským rokem to nebude jiné. Důležité bude soustředit se na kvalifikace, protože někdy je na roštu až pětapadesát aut a výsledek z kvalifikace je klíčový. V tom se cítím ale být silný,“ dodal Marciello.

2 Comments

 1. Josefus 23.5.2018

  Marketinkoví experti Mercedes dobře vědí, který seriál má budoucnost a který již nikoliv…………………………………..
  Marketinkoví experti Mercedesu zároveň dobře vědí, ve kterém seriálu se mají angažovat a ve kterém již nikoliv……………………………….

  Odpovědět
 2. Radek 5.9.2018

  Já si dovolím, takovou maličkost. Raffaele, to je velký talent. Jeho umění je velmi žářivé a líbi se mi. Josefusi, Tvůj příspěvek patří do DTM.

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *