LOADING

Type to search

Tags:

Massa vstup do Formule E neuspěchá

richard 1 rokem ago
Share

Vstup Felipeho Massy do šampionátu plně elektrických monopostů zřejmě nebude tak jasnou záležitostí, jak brazilský pilot původně předesílal.

Někdejší jezdec F1 po loňském ukončení kariéry v královně motorsportu začal spřádat plány na vstup do Formule E již v roce 2018. Nyní má jasno v tom, že se tak stane pouze s konkurenceschopným týmem.

„Zatím se snažím porozumět prostředí a vyhodnocuji situaci. Chci závodit v šampionátu, ve kterém mohu bojovat o vítězství a o titul. Potřebuji se na novou výzvu řádně připravit a spojit se s vhodným týmem. Nějakou dobu to asi potrvá,“ řekl serveru Autosport.com Massa.

Rodák ze Sao Paula má na svém kontě test s týmem Formule E Jaguar Racing, smlouvu však zatím s nikým nepodepsal.

Vhodné prostředí může bývalý pilot Williamsu, Ferrari a Sauberu hledal poměrně dlouho, nebo naopak uspět ještě letos. Ani takovou variantu Massa nepopírá.

„Když se naskytne správná příležitost odjet několik závodů ještě v právě probíhající sezoně, pak nad tím budu přemýšlet. Jistě by mi pomohlo si odbýt premiéru letos a lépe se tak připravit na první kompletní ročník 2018/2019. Ale nejsem si jistý, zda takovou možnost vůbec dostanu. Samozřejmě odmítám variantu náhrady za jiného jezdce, jen abych mohl startovat já. Vše si žádá dostatek času,“ vysvětlil Felipe Massa.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *