LOADING

Type to search

Mattias Ekström by se mohl vrátit do DTM

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Mattiase Ekströma bychom mohli od příští sezony znovu vídat ve startovním poli DTM. Dvojnásobný šampion hovořil o svém potenciálním návratu minulý víkend na Hockenheimringu s Dieterem Gassem.

Odchodem Mercedesu z DTM startovní listina německého šampionátu ztratí hned trojici šampionů. Spolu se „stříbrnými šípy“ totiž z DTM mizí také Gary Paffett, Pascal Wehrlein a pravděpodobně i Paul Di Resta.

Ale zatímco tři držitelé mistrovského titulu ze série odchází, jeden by se do ní mohl naopak vrátit. Řeč je o Mattiasi Ekströmovi. Tuto variantu potvrdil také Dieter Gass. Šéf Audi Motorsportu uvedl, že se během finálového podniku letošní sezony DTM se švédským závodníkem sešel a hovořil s ním o jeho budoucnosti, přičemž předmětem rozhovorů byl i Ekströmův potenciální návrat do DTM.

Mattias Ekström se naposledy zúčastnil kompletní sezony DTM roku 2017 a své derniérové představení pak absolvoval v úvodním podniku letošní sezony na Hockenheimringu, kde nastoupil bez nároku na body v osmém voze Audi. Po odchodu z německé série se Ekström v letošním roce plně soustředil na své působení ve světovém rallycrossovém šampionátu, který již předtím kombinoval se svým působením v DTM a v sezoně 2016 zde dokonce slavil mistrovský titul. Nad dalším Švédovým působením ovšem visí otazník, neboť Audi, s jehož vozy Ekströmův tým EKS závodí, již stáj nadále podporovat nebude a z šampionátu se po letošní sezoně stáhne.

Původně se o Ekströmově návratu mluvilo právě v souvislosti s EKS, která byla spojována se vstupem do série v roli zákaznické stáje ingolstadtské automobilky. Tento scénář ale dvojnásobný šampion DTM z let 2004 a 2007 smetl se stolu s odůvodněním, že by jeho stáj jakožto zákaznický tým nikdy nemohla bojovat o titul.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *