LOADING

Type to search

McLaren bude pro návrat do Indianapolis zvažovat partnerství s jiným týmem

Share

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown uvedl, že by wokingský tým v případě návratu do Indianapolis zvažoval spolupráci s jinou stájí.

McLaren se společně s Fernandem Alonsem letos opět po dvou letech zúčastnil závodu 500 mil Indianapolis. Na rozdíl od účasti v roce 2017 již ale tentokrát tým nastoupil sám za sebe a pouze s technickou podporou Carlinu. Druhé americké dobrodružství ale skončilo pro wokingskou stáj fiaskem, když se dvojnásobný šampion Formule 1 nedokázal kvalifikovat.

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown nyní uvedl, že v případě návratu do “staré cihelny” by stáj zvažovala možnost “strategického partnerství” s jiným týmem.

“Když se vrátíme, bude to McLaren. Nyní je otázka, zda-li bychom potřebovali nějaký druh strategického partnerství, který by nám pomohl. Být týmem s jedním vozem není pro Indianapolis dobrá pozice. Penske nasazuje vůz navíc, Andretti nasazuje spoustu vozů, stejně tak Carpenter.

Chceme se vrátit jako McLaren, neudělali bychom to jako v roce 2017, kdy to byl jiný tým. Potřebujeme ale nějaký druh strategické aliance, možná kvůli výhodě v podobě provozování vice vozů?” uvedl Brown pro Motorsport.com.

Američan dále odmítá z neúspěchu v Indianapolis obviňovat Carlin, právě jehož jezdci Patricio O´Ward a Max Chilton doplnili Fernanda Alonsa mezi nekvalifikanty.

“Nechci to srovnávat s jinými týmy. Je jasné, že McLaren se nekvalifikoval kvůli potížím na své straně. Carlin poskytl servis a pomohl nám s přenosem informací. Bylo by to s jiným partnerem odlišné? Vzhledem k chybám, které jsme udělali, si nejsem jistý, zda-li by je za nás vyřešil někdo jiný než my sami.

V roce 2017 to byl kompletně odlišný program. Spolupracovali jsme s Andrettim, byl to jejich vůz a většinou i jejich lidé. Letos jsme do toho šli do velké míry jako nezávislí. Carlin byl pro nás mnohem menším zdrojem. Neprovozovali vůz, nekvalifikace byla chyba McLarenu. Je tedy těžké porovnávat tyto dva týmy, jelikož jsme nezávodili za srovnatelných scénářů.”

Brown také věří, že i navzdory letošnímu propadáku nebudou akcionáři McLarenu proti další účasti stáje ve slavném závodě.

“Myslím, že by souhlasili. Nechci mluvit za ně, ale komentář, který jsem od nich obdržel, byl “jsme závodníci a pojďme na to příště znovu”. Neučinil jsem ale formální žádost, protože zatím nemám formálně potvrzeno ani ve své mysli, kdy se chci vrátit.

Musíme to vstřebat, posadit se ke stolu se všemi správnými lidmi zeptat se: “Cítíme se připraveni a jsme poučení z našich chyb? Jsme zotavení?” A pokud ano, pak jsem si jistý, že se vrátíme do Indy. Je celá řada důvodů, proč by se měl McLaren v Indy pokračovat.

Když se pohybujete v závodění, máte vzestupy i pády. Toto je samozřejmě velmi významný pád, ten největší za mých 25 let v motorsportu. Ale musíte se z toho otřepat, poučit se ze svých chyb a znovu bojovat. A to máme v úmyslu udělat.

V minulosti se McLaren v Indianapolis radoval ze dvou vítězství, které v letech 1974 a 1976 vybojoval pro stáj Johnny Rutherford.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..