LOADING

Type to search

McLaren by mohl vstoupit do IndyCar

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Objevují se spekulace, podle kterých by McLaren mohl vstoupit do IndyCar. Stáj z Wokingu by mohla zahájit spolupráci s některou ze stávajících stájí.

McLaren se v loňském roce po dlouhých 38 letech znovu postavil na start závodu 500 mil Indianapolis. Stalo se tak ve spolupráci se stájí Andretti Autosport. Do vozu vedeného v legendárním „papaya orange“ designu usedl dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso, který kvůli startu ve „staré cihelně“ dokonce obětoval Velkou cenu Monaka. Španěl při své premiéře rozhodně nepropadl. V čele závodu totiž strávil 27 kol. Ke dvěma indianapolisským prvenstvím, které stáj z Wokingu získala v letech 1974 a 1976 zásluhou Johnnyho Rutherforda, se ovšem Mclarenu třetí výhra přidat nepodařila. Alonsovi totiž 21 kol před cílem vypověděl službu motor Honda.

Další vítězný zápis by ale McLaren mohl učinit v blízké budoucnosti. Vyrojily se totiž spekulace, podle kterých by se britská stáj mohla vrátit nejen do Indianapolis, ale dokonce do celého šampionátu IndyCar a to již v příští sezoně. Tyto úvahy jenom podporují informace deníku Sports Business Daily, podle kterých měli představitelé týmu navštívit víkendovou IndyCar Grand Prix, kde se údajně poohlíželi po možném partnerství nejen s týmem Michaela Andrettiho, ale také se stájí Rahal Letterman Lanigan Racing.

Zatímco Rahal Letterman Lanigan Racing tyto dohady pro server motorsport.com ani nepotvrdil ani nevyvrátil, zástupci stáje Andretti Autosport byli o něco sdílnější: „Myslíme si, že Mclaren by byl pro IndyCar cenným přírůstkem. Naše partnerství pro Indy 500 v roce 2017 se ukázalo jako úspěšné a my bychom uvítali příležitost znovu s nimi spolupracovat. Pokud jde o plány McLarenu na rok 2019, je to otázka pro McLaren.“

Snahy Mclarenu o návrat do IndyCar by mohly souviset s ambicemi Fernanda Alonsa. Španěl nedavno vyjádřil lítost nad tím, že se v Indianapolis nebude moci v letošním roce postavit na start.

IndyCar ovšem není jedinou sérií, o kterou projevil McLaren zájem. Dle šéfa týmu Zaka Browna totiž wokingská stáj také zvažuje vstup do WEC, kde od sezony 2020/2021 vejdou v platnost nová pravidla.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *