LOADING

Type to search

Mercedes potvrdil start Ogiera na Red Bull Ringu

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Mercedes oficiálně potvrdil, že během předposledního podniku letošní sezony DTM na Red Bull Ringu nasadí ve svém sedmém voze pětinásobného rallyového šampiona Sébastiena Ogiera.

Již v polovině července přišel server Motorsport.com se zprávou, že Mercedes pro předposlední podnik letošní sezony DTM na Red Bull Ringu využije možnosti nasadit sedmý vůz a dá šanci pětinásobnému šampionovi WRC Sébastienu Ogierovi. Nyní byl Francouzův start v Rakousku oficiálně potvrzen.

„Bude to velice vzrušující zážitek. DTM je pro mě úplně něco nového, ale zkouším se s každým kolem naučit co nejvíce. Vidím to jako příležitost k rozšíření závodnických obzorů a k získání více zkušeností. Až dosud jsem moc nezávodil na permanentních závodních okruzích, pouze párkrát ve voze GT,“ uvedl Sébastien Ogier.

Od své premiéry v německém šampionátu Francouz neočekává žádné zázraky: „Samozřejmě nemůžete očekávat, že budu jako hostující závodník ihned konkurenceschopný. Na Spielbergu očekávám náročný první víkend, v němž bude mým cílem co nejvíce udržet krok s ostatními jezdci,“ řekl dále Ogier.

V rámci příprav na svůj debut testoval rodák z Gapu tento týden v italské Valleunze, kde se za volantem Mercedesu C63 představil v úterý a ve středu.

Aby 34letý závodník mohl 22. a 23. září v závodech na Red Bull Ringu nastoupit, bylo nutné udělení výjimky ze strany nejvyššího orgánu německého motorsportu DMSB a také souhlasu od obou konkurentů „stříbrných šípů“, Audi a BMW. Pravidla totiž nasazení sedmého vozu v závěrečných třech podnicích za běžných okolností zakazují.

Audi využilo právo na nasazení sedmého vozu již během úvodního podniku letošní sezony na Hockenheimringu. „Čtyři spojené kruhy“ zde nasadily vedle stálých závodníků také dvojnásobného šampiona z let 2004 a 2007 Mattiase Ekströma, který se loučil se svojí kariérou v šampionátu. BMW nasadí sedmý vůz během posledního srpnového víkendu, kdy DTM zavítá do Misana. Za volant sedmého vozu Bavořanů usedne legendární Alex Zanardi. Právě Ital testoval společně s Ogierem v úterý a ve středu ve Valleunze.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *