LOADING

Type to search

Tags:

Aktualizováno: Sestava Mercedesu pro DTM je kompletní

richard 12 měsíci ago
Share

Stuttgartská automobilka v průběhu předchozích dní postupně oznámila všech šest jezdců, kteří budou hájit její barvy v nadcházející sezoně německého šampionátu cestovních vozů.

Značka s trojcípou hvězdou ve znaku nadále pokračuje s někdejšími vítězi DTM, Garym Paffettem a Paulem di Restou, místo si udrželi také Lucas Auer a Edoardo Mortara, z F1 se vrací Pascal Wehrlein a sestavu doplnil Daniel Juncadella.

Auerovi se loni v DTM dařilo z jezdců Mercedesu nejlépe. Rakušan zaznamenal rovnou polovinu ze všech prvenství automobilky a se třemi triumfy zakončil sezonu na šesté pozici.

Mortara je ze současné ještě nekompletní startovní listiny německé značky jediným, kdo má povinnosti i jinde. Švýcarsko-italský pilot již zahájil sezonu ve Formuli E u stáje Venturi a po čtyřech závodech mu patří šestá příčka. Seriál elektrických formulí koliduje s DTM ve dvou případech a Mortara teprve určí, které sérii dá přednost.

Právě Formule E hrála roli v odchodu Mara Engela z Mercedesu po loňské sezoně a Robert Wickens zase odstartuje novou fázi své kariéry v IndyCar.

Do sestavy se však vrací Pascal Wehrlein, který po zisku titulu v německém šampionátu cestovních vozů v sezoně 2015 povýšil do Formule 1, kde působil nejprve u Manoru a posléze v barvách Sauberu. Letos pro něj však již v královně motorsportu nezbylo místo a proto si našel cestu zpět k Mercedesu.

Poslední sedačku Mercedesu obsadil Daniel Juncadella. Španěl závodil za stuttgartskou značku v letech 2013 až 2016 a loni figuroval v roli reservního jezdce, jelikož působil v seriálu Blancpain GT Series. Závody sportovních vozů bude s DTM kombinovat i letos.

„Sezona 2018 bude pro Mercedes znamenat závěrečný rok v DTM, ale to nemění nic na našem přístupu a maximálním nasazení. Chceme bojovat, máme velkého týmového ducha a jsme odhodlaní. Chceme, aby poslední kapitola značky v DTM důstojně uzavřela její třicetiletou historii v sérii,“ řekl webu autosport.com šéf Mercedesu v DTM Ulrich Fritz.

Mercedes naposledy uspěl v šampionátu jezdců a týmů v sezoně 2015, v poháru konstruktérů získal poslední titul v roce 2010.

Tags:

2 Comments

  1. Radek 8.2.2018

    To jsou dobré zprávy.

    Odpovědět
  2. Radek 17.2.2018

    Lístky jsou koupené. V září vyrážím. To bude dym!!!

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *