LOADING

Type to search

Share

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra měla v úvodním závodě podniku Lamborghini Super Trofeo Europe zásluhou posádky Josef Záruba-Jakub Knoll blízko k umístění na stupních vítězů.

Kromě Petra Ptáčka ve Formuli Renault Eurocupu měla o víkendu Česká republika v rámci doprovodného programu závodu 24 hodin Spa ještě jedno zastoupení a to v podniku Lamborghini Super Trofeo Europe, kde opět na startu nechyběla dvojice posádek stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra Josef Záruba-Jakub Knoll (Pro Cup) a Kurt Wagner-Libor Dvořáček (LC Cup).

první závod

Úvodní závod čtvrtého podniku letošní sezony se pro český tým zpočátku vyvíjel velice slibně. Posádka Josef Záruba-Jakub Knoll se totiž dokázala kvalifikovat na 5. příčce a po startu se navíc první jmenovaný dokázal posunout ještě o další dvě místa vpřed na 3. pozici. Na tomto místě poté setrval až do zastávky v boxech.

Důvod k radosti ale mohli mít čeští fanoušci také po výměně jezdců. Záruba totiž zamířil do pitlane současně s lídrem závodu Karolem Baszem a druhým Dannym Kroesem a po předání vozu Jakubu Knollovi se duo ocitlo jak před posádkou Imperiale Racingu, tak Bonaldi Motorsportu.

Jízdu na vedoucí pozici si ale Jakub mohl užívat jen krátce. Již v zatáčce Les Combes mu totiž uzmul první příčku Stuart Middleton ze druhé posádky Bonaldi Motorsportu a ještě v témže okruhu ztratil další dvě pozice ve prospěch Sergeje Afanasjeva a Bartosze Paziewského.

Kubu navíc později překonali také Samuel Sládečka s Antoniem Di Folcem a posádka č. 66 nakonec proťala cílovou pásku až na 6. místě.

Druhý vůz stáje, za jehož volantem se střídali Libor Dvořáček a Kurt Wagner, proťal cílovou pásku na celkové 20. příčce a zároveň na 5. pozici v hodnocení LC Cupu.

Z celkového prvenství a zároveň z vítězství ve třídě Pro Cup se radovalo duo Stuart Middleton-Jack Bartholomew. Druzí dojeli Danny Kroes se Sergejem Afanasjevem a na třetí příčce skončili Karol Basz a Bartosz Paziewski.

Zadařilo se rovněž slovenským barvám. Zatímco posádka Filip Sládečka-Samuel Sládečka dojela do cíle jako 5., Robertu Zwingerovi se podařilo v absolutní klasifikaci umístit na 9. místě a zároveň získat stříbro v AM Cupu, kde nestačil pouze na posádku Mikko Eskelinen-Jake Rattenbury.

V Pro-Am Cupu se radovali Shota Abkhazava s Julienem Falcherem, v LC Cupu triumfovali zase Francois a Benoit Semoulinové.

kompletní výsledky prvního závodu

druhý závod

Zatímco v pátečním klání byla posádka Záruba-Knoll zapojena do boje o čelní příčky, ve druhém víkendovém závodě se českému tandemu dařilo již o něco méně.

„Šedesátšestka“ totiž tentokrát vyrazila do závodu až jako 12. a po úvodním kole se navíc Jakub Knoll propadl až na 14. příčku. Ještě před pitstopy se mu ale podařilo probojovat na svou startovní pozici zpět.

Během zastávek se pak ale posádce podařilo povyskočit na 11. místo a v cíli se nakonec opět dokázala umístit v elitní desítce, když Josef Záruba projel cílem jako 9. celkově a na 8. místě v Pro Cupu.

Druhá posádka týmu Kurt Wagner-Libor Dvořáček byla klasifikována na 21. místě v absolutním pořadí a na 6. pozici v hodnocení LC Cupu.

Na nejvyšší stupeň vítězů v sobotu vystoupila posádka Danny Kroes-Sergej Afanasjev. Pódium zkompletovaly posádky Vito Postiglione-Kikko Galbiati (2.) a Davide Venditti-Alberto Di Folco (3.).

Mezi nejlepšími deseti posádkami celkového pořadí se opět objevila slovenská vlajka, neboť Filip a Samuel Sládečkovi se umístili na 7. příčce.

Robert Zwinger projel cílem jako 11. a vedle toho zopakoval 2. místo v AM Cupu, kde v tomto případě nestačil na duo Nicolas Gomar-Gillet Vannelet.

V Pro-Am Cupu dojela znovu na první pozici posádka Shota Abkhazava-Julien Falchero a LC Cup opanoval Gerard Van Der Horst.

kompletní výsledky druhého závodu

Sezona bude pokračovat 31.8.-1.9. na Nürburgringu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..