LOADING

Type to search

Mičánek Motorsport připravuje již svou 28. okruhovou školu

admin 11 měsíci ago
Share

Brněnský tým Mičánek Motorsport chystá na druhou polovinu března (22. – 24. 3.) třídenní okruhovou školu na brněnském autodromu, po které budou mít úspěšní absolventi právo na získání závodní licence.

Okruhová škola bude probíhat v rámci osnov daných českou Federací automobilového sportu a na účastníky čeká kompletní teoretická a praktická část.

Teorie se ponese v rámci sportovních řádů a technických předpisů, kde nebudou chybět základy první pomoci a metodika příprav na závody. Uchazeči si projdou trať brněnského automotodromu s instruktorem a detailně rozeberou průjezdy různými typy zatáček. Odborníci s bohatými závodními zkušenostmi vysvětlí uchazečům problematiku pevných startů, jejich náležitosti a postupy. V samotném závěru školy pak proběhnou písemné testy.

V Praktické části znamenající jízdu ve voze na okruhu, přičemž nepůjde o zajetí nejrychlejšího času, ale především o práci závodníka za volantem. Cílem je uchazeče naučit zvládnutí všech úkonů, jako je reakce na vlajkovou signalizaci a správné uvažování.

Přihlášení mohou nastoupit do okruhové školy s vlastním vozem splňujícím potřebné závodní standardy, tedy s ochranným obloukem, hasicím přístrojem a sedačkou se šestibodovými pásy. Případně si zájemci mohou půjčit připravené vozy Ford Puma.

Klasickou okruhovou školu povede mnohonásobný mistr republiky a šéf týmu, pan Jiří Mičánek. Po zdárném zvládnutí školy obdrží každý absolvent diplom na jehož základě bude po vykonání všech úředních formalit vydána Autoklubem ČR národní závodní licence.

Kontakty pro přihlášení:

Jiří Mičánek jr.
micanek@micanekmotorsport.cz
+420 602 426 545

PR GP Group s.r.o.

Tags:

2 Comments

 1. Vladimir Janosik 12.3.2018

  Dobry deň,

  Mal by som zaujem o absolvovanie Vasej okruhovej školy, s Vasim vozidlom. Jazdil som okruhy a aktivne 3sezony kopce…

  Odpovědět
 2. Patrik Marek 13.3.2018

  Takze Lambo si clovek pujcit nemuze?

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *