LOADING

Type to search

Mičánek Motorsport testoval v Barceloně a na Zandvoortu

admin 6 měsíci ago
Share

Na jezdce brněnského týmu Mičánek Motorsport čekaly v uplynulých dnech závěrečné testy letošní sezóny. Ten první se uskutečnil na slavném Circuit de Barcelona, ze kterého se tým po třech dnech přesunul do Nizozemí na okruh v Zandvoortu.

„Stalo se v našem týmu již tradicí, že náš testovací program natahujeme až do zimního období. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se snažili co nejvíce využít příznivých klimatických podmínek a na přelomu listopadu a prosince vyrazili testovat do Španělska a do Nizozemí,“ řekl po návratu z cest manažer týmu, pan Jiří Mičánek jr.

„Příští rok bychom rádi startovali v kompletním seriálu Lamborghini Supertrofeo Europe a cílem tohoto testu tak bylo nejen najet potřebné kilometry, ale i vyzkoušet nové týmové inženýry a poznat slavné evropské tratě. Spolu s Jožkou Zárubou a Michalem Makešem s námi na testy vyrazil i Bronislav Formánek, Kurt Wagner a Libor Dvořáček. Musíme teď vyhodnotit všechna získaná data, ale již nyní mohu říci, že jsem s výsledky všech jízd spokojen. Snad všichni jezdci bez vyjímky se v průběhu času dokázali zrychlit a v některých případech to bylo i v řádech vteřin. Hodně záživný byl test na Zandvoortu, kde jsme si díky proměnlivému počasí vyzkoušeli snad všechny možné povětrnostní podmínky s vyjímkou sněhu,“ dodává s úsměvem Jiří Mičánek.

Tým těmito testy uzavřel aktivní část letošní sezóny. V kalendáři již zůstává jen závěrečná výstava závodní techniky v brněnské Olympii, která začne jen týden před Štědrým dnem.

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *