LOADING

Type to search

Monteiro se v Suzuce vrátí k závodění

dusanczo 6 měsíci ago
Share

Tiago Monteiro se po 15 měsících rekonvalescence opět vrátí za volant závodního vozu. Portugalcův návrat se uskuteční příští víkend během předposledního podniku letošní sezony WTCR na Suzuce.

Dlouhé čekání Tiaga Monteira na návrat za volant závodního vozu se chýlí ke svému konci. Portugalce totiž poprvé od loňškého července uvidíme závodit nadcházející víkend, kdy v barvách stáje Boutsen Ginion Racing nastoupí v předposledním podniku letošní sezony WTCR v Suzuce. 42letý závodník byl „mimo hru“ od incidentu z loňského srpna, kdy havaroval během testování v Barceloně. Tato nehoda mimo jiné loni vyřadila Monteira, který předtím figuroval v čele průběžného pořadí WTCC, z boje o mistrovský titul.

„Nemůžu ani popsat, jak dobrý pocit je být zpět. Byla doba, kdy situace vypadala pěkně bezútěšně, ale nikdy jsem neztratil naději, že by tento den mohl přijít a to mě udrželo odhodlaným usilovat tvrději než kdy jindy, abych se dostal zpět tam, kde chci být. Navštěvovat po celý rok závodní víkendy a sledovat jiné lidi, jak dělají to, co bych měl dělat já, mě uvnitř trhalo, takže myslím, že Suzuka bude dost emotivní. Fakt, že se vrátím na domácím okruhu Hondy, na stejném místě, kde jsem roku 2012 absolvoval svůj první start ve WTCC s nimi, je také velmi speciální a skvělá cesta splatit víru a podporu, které mi projevily během mého zotavovacího období,“ těší se na svůj návrat Tiago Monteiro.

Portugalcův návrat se ale nebude vztahovat na oba zbývající podniky letošní sezony. Ve finále letošního ročníku v Makau se totiž po doporučení od lékařů Monteiro neobjeví. Roku 2019 se ovšem vrátí na „plný úvazek“.

„Nestanovil jsem si žádné cíle. Chci se jenom bavit, získat pohodlnost a pohrát si se sebou v mém vlastním tempu předtím, než se roku 2019 vrátím nastálo. To je spolu s radou od lékařů důvod, proč nebudu v Makau. Jsem opravdu vděčný odborníkům, kteří mi pomohli ve zotavování, mé rodině, přátelům a podporovatelům. Všichni jste během této těžké doby byli úžasní,“ poděkoval na závěr Portugalec.

Za Monteira ve většině letošních klání zaskočil Benjamin Lessennes a tohoto úkolu se belgický mladík zhostil vskutku dobře, když se prezentoval několika dobrými výsledky a před svým o poznání zkušenějším týmovým kolegou Tomem Coronelem měl navrch. V posledních dvou podnicích na čínské půdě pak dostal po boku populárního Nizozemce příležitost domácí jezdec Ma Qing Hua.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *