LOADING

Type to search

Na mosteckém autodromu bude William art RS pokračovat v boji o celkový triumf v Carbonia Cupu

richard 11 měsíci ago
Share

Druhá polovina sezony mezinárodního okruhového závodění Carbonia Cup klepe na dveře. Tým William art RS a jeho divizi Wars Pilot Team čeká jeden z nejdůležitějších podniků, již v pondělí pokračuje seriál v Mostě. Na domácí okruh je tým pod vedením Jiřího Stránského plně připraven, na autodrom vyrazí v kompletní sestavě a po repasi vozů.

Díky dvěma prvenstvím na Slovakia Ringu ještě navýšil svůj náskok v kategorii A2 do 2000 ccm Petr Morávek, s vozem Škoda Octavia DTM jasně převýšil své soupeře a porazil i některé ze silnějších vozů. Aktuálně tak má Morávek s 80 body v divizi A2 již 50 bodový náskok před Radimem Adámkem a tak zároveň pomýšlí na absolutní prvenství v Carbonia Cupu, kde zatím po čtyřech závodech z celkových osmi drží shodně nejvyšší počet bodů společně s Janem Riegerem ze skupiny formulových vozů.

„Znamená to pro mě velkou výzvu, protože v letošním roce se od začátku sžívám se závodní technikou. S vozem se mi jezdí každý závod lépe a myslím si, že již dokáži využít potenciálu octavie DTM prakticky naplno. Přestávku mezi zastávkou na Slovakia Ringu a Mostem jsem věnoval fyzické přípravě, abych nic nepodcenil. Jestli vím, kde se mohu v Mostě zlepšit oproti předchozímu závodu? Samozřejmě že ano, ale konkrétní místa a tipy si nechám raději pro sebe,“ vtipkuje před pondělním kláním Petr Morávek.

Na trati nedaleko Bratislavy chyběl během posledního měření sil Vít Smejkal, protože jeho Škoda Octavia Kit Car potřebovala technicky doladit, proto se ve skupině A8 do 3500 ccm propadl na druhé místo za Milana Valáška. Smejkal je však po přestávce zpět s připraveným vozem.

„Na domácí Most se velmi těším a nemůžu se dočkat. Užiji si souboje na trati i parádní atmosféru, která tu vždy panuje. Na první pozici navíc ztrácím pouze 5 bodů, což není vůbec špatné vzhledem k tomu, že jsem neodjel všechny závody. Vůz je navíc již plně připraven a tak nezbývá, než rychlost ukázat přímo na trati a zabojovat o příčky nejvyšší,“ popisuje Smejkal.

Tým William art RS a jeho divize Wars Pilot Team se navíc může opět plně spoléhat na kvalitní služby šéfmechanika Jana Coperfielda, který je po závažné operaci a léčbě zpět. Během pauzy před mosteckým závodem se proto v dílně severočeské stáje intenzivně pracovalo na obou vozech, které byly kompletně rozebrány a prošly klíčovou revizí.

„Mám obrovskou radost, že je zpátky náš šéfmechanik a můj bratr Honza Coperfield, protože již bylo potřeba detailně prohlédnout závodní techniku a odstranit nebo opravit problémy, které během první poloviny sezony nastaly, ať už v podvozkové nebo motorové části. Věřím proto, že naše vozy jsou maximálně připraveny na jeden z nejdůležitějších podniků roku a své příznivce nezklameme. V Mostě jsme doma a pokaždé je náš box nejoblíbenější zastávkou diváků, po celou dobu se tak u nás něco děje,“ těší se na domácí závod šéf týmu Jiří Stránský.

„Pojedeme znovu s kompletní jezdeckou sestavou a vzhledem k tomu, že se Petrovi Morávkovi tak daří, necílíme pouze na vítězství v jeho kategorii A2, ale rovněž na absolutní triumf, který je podle nás reálný. Bude to však těsný souboj. Peťa bojuje v celkové klasifikaci s jezdcem ze třídy monopostů, což jen ukazuje, jak je Carbonia Cup různorodý. Trochu mne ale mrzí, že zatímco náš hlavní jezdec dává do závodů a všeho kolem nich maximum, u našeho druhého závodníka to tak úplně necítím, což trochu brzdí a komplikuje vývoj vozu,“ doplňuje Stránský.

„Zároveň bych ale chtěl s radostí oznámit, že se k našemu týmu přidá v Mostě také Jan Olšaník, který na tento závod intenzivně připravoval svůj vůz Nissan Almera 2.0 GTi na start ve skupině B sériových cestovních vozů. My Honzovi v průběhu podniku poskytneme technickou podporu. Jedná se o jeho premiéru s tímto vozem v carbonii, do určité míry zkušební, ale my věříme, že skončí úspěšně, protože do toho dáme vše,“ shrnuje Jiří Stránský.

Carbonia Cup v Mostě odstartuje v pondělí 17. 7. volnými tréninky od 9:00 do 12:20. Kvalifikace proběhnou od 13:20 do 15:25. Závody jednotlivých skupin jsou naplánovány od 15:30 do 17:50 a vítězové budou vyhlášeni v 18:35.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *