LOADING

Type to search

Na Slovakiaringu stáli na stupních vítězů oba Fuldové

admin 3 měsíci ago
Share

Třetí srpnový víkend se na okruhu Slovakiaring konala tradiční Velká cena Slovenska, během které se závodnímu rodu Fulínů povedl nečekaný triumf. Oba členové závodního dua otec – syn se totiž ve svých závodech dostali na stupně vítězů.

Petr Fulín junior se představil v seriálu Octavia Cup jako jeden z lídrů tabulky. A svoji roli splnil dokonale: jak kvalifikaci, tak obě závodní jízdy s přehledem vyhrál a vyhoupl se do čela průběžného hodnocení seriálu. „Jsem maximálně spokojený, tenhle víkend se nemohl podařit lépe. Přijel jsem sem s tím, že bych rád stáhl co nejvíce bodů na Tomáše Pekaře, a to se také podařilo. Do Mostu si navíc odvážím i malý bodový náskok, a to je pochopitelně dobré. Myslím, že jsme tady zažili dva velice pěkné závody, přičemž ten druhý byl díky obrácenému roštu určitě mnohem atraktivnější,“ okomentoval veleúspěšný víkend Petr Fulín junior.

Zkušenější z rodu, Petr Fulín, který se v letošní sezóně úspěšně představil například v seriálu TCR Germany nebo světovém poháru FIA WTCR, jel na Slovakiaring původně jako kouč a mentor pro závodníky zařazené do projektu Fullin Race Academy. Závodní povaha Fuldy se však nezapřela a přímo na místě se domluvil na mimořádném startu ve vytrvalostním závodě dvojic. „V pátek jsem se domluvil s Carlem Wittkem, že bychom se účastnili hodinového závodu Endurance. Během volných tréninků se nám podařilo závodní Cupru TCR, se kterou jsem v loňské sezóně vyhrál seriál FIA ETCC, nastavit do konkurenceschopné podoby, což vyústilo v pole position v kvalifikaci. Závod jsem rozjížděl já a Carlovi jsem vůz předával na první pozici. V závěru jsme bohužel neodolali tlaku soupeřů, ale i tak musíme být se druhým místem spokojení. Odjet 35 minut bylo vzhledem panujícím vedrům, kdy teplota v autě dosahovala šedesát stupňů, skutečně na hraně,“ ohodnotil své nečekané slovenské vystoupení Petr Fulín.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *