LOADING

Type to search

Najde Nico Rosberg uplatnění ve Formuli E?

richard 11 měsíci ago
Share

Mistr světa Formule 1 z roku 2016 si nenechal ujít zahájení nové sezóny Formule E v Hongkongu. Bývalý pilot nešetřil chválou a přiznal, že se o tuto sérii velice zajímá a nebál by se v ní angažovat.

Rosberg loni svět motorsportu překvapil, když krátce po zisku mistrovského titulu oznámil odchod do závodnického důchodu. Svůj volný čas však využívá naplno, a mimo jiné působí i jako člen týmu Roberta Kubici, který bojuje o návrat do Formule 1.

A nejnověji se Němec zajímá také o technologický pokrok ve světě automobilů. Seznámil se s Alejandrem Agagem, šéfem seriálu Formule E, a nyní v rámci sponzorských povinností vyrazil právě do Hongkongu, kde svůj zájem neskrýval.

„Uvidíme. Jsem této sérii otevřený. Počkám, jaké budou možnosti, ale rozhodně mám zájem,“ řekl Rosberg médiím. Sám prý Formuli E sleduje a líbí se mu, kam směřuje: „Lidé to budou sledovat. Toto je technologie budoucnosti, a přijde přesně odsud.“

„Nikdy tu nebyla žádná podobná závodní série, kde můžete vzít technologii přímo ze závodního vozu a umístit ji do automobilů, které budeme v budoucnosti řídit. Navíc tu proti sobě stojí ty nejlepší značky na světě, což je skvělé,“ dodal Rosberg

Někdejší pilot Mercedesu Nico Rosberg však nezapomněl ujistit, že se zpět do závodní kombinézy rozhodně nechystá. Jednou z údajných možností by tak mohla být role právě v týmu Mercedes, který do Formule E vstoupí v roce 2019.

1 Comments

  1. Josefus 5.12.2017

    Myslím, že se rok po ukončení kariéry začíná doma nudit, i když to nepřizná…

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *