LOADING

Type to search

Nasadí Mercedes sedmý vůz již na Brands Hatch?

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Mercedes by údajně mohl využít možnosti nasazení sedmého vozu již během nadcházejícího podniku na Brands Hatch. Eventuálním kandidátem na

V uplynulých dnech přišel server Motorsport.com s informací, že Mercedes své jedné možnosti k nasazení sedmého vozu využije během předposledního podniku na Red Bull Ringu. Hostujícím jezdcem by neměl být nikdo menší než pětinásobný šampion WRC Sébastien Ogier. Francouzovi by měl být start umožněn i navzdory pravidlům, které nasazení závodníka na divokou kartu v posledních třech podnicích zakazují. Tuto překážku by měly „stříbrné šípy“ překonat souhlasem ze strany Audi, BMW a řídícího orgánu německého motorsportu DMSB, který má údajně být jen formalitou.

Podle dalšího renomovaného webu Touringcartimes.com, jenž se specializuje na závody cestovních vozů, by ale Mercedes mohl nastoupit se sedmi vozy již na Brands Hatch, který bude 11.-12. srpna další letošní zastávkou německého šampionátu. Na britském okruhu budou vozy DTM závodit poprvé od roku 2013, kdy se zde šampionát představil naposledy.

Poté, co byl dotázán, zda existuje možnost startu domácího jezdce na Brands Hatch, okamžitě Ulrich Fritz vyloučil nasazení úřadujícího šampiona Formule 1 Lewise Hamiltona. „Lewis Hamilton by rozhodně možností nebyl, neboť se soustředí na program ve Formuli 1, ale také proto, že by měl být v době konání podniku v Brands Hatch na dovolené,“ řekl šéf Mercedesu v DTM.

Dalšího britského mistra světa Formule 1 Jensona Buttona již ale Fritz takto nezavrhnul: „Jenson je dobrý nápad. Koneckonců, stal se šampionem Formule 1 s motorem Mercedes, reagoval Fritz na zmínku o šampionovi z roku 2009, který v současnosti závodí v japonském šampionátu Super GT, jenž doplňuje působením ve WEC.

Na závěr boss „trojcípé hvězdy“ téma odlehčil: „Rozhodně neuvažujeme o Fernandu Alonsovi,“ zavtipkoval. „Je příliš brzy na to, abychom potvrdili, kdo a kdy bude v této sezoně naší divokou kartou. Existují různé možnosti a učiníme oznámení, až budeme připraveni. Nebudeme ale komentovat kolující fámy.“ Je mnoho věcí, které je třeba zvážit. Až budeme mít správnou osobu a správné datum, uvidíme zda budeme potřebovat DMSB k obejítí pravidla o posledních třech podnicích, a učiníme oznámení,“ zakončil Fritz.

Pokud by čistě teoreticky nastoupil příští měsíc v Brands Hatch skutečně Jenson Button, objevil by se šampion Formule 1 ve startovní listině DTM poprvé od roku 2007. Naposledy se pilot se statusem mistra světa Formule 1 objevil v závodě německého šampionátu během posledního klání sezony 2007 na Hockenheimringu. Byl jím Mika Häkkinen, jenž v šampionátu působil v období 2005-2007. Dalším mistrem světa královny motorsportu, který po odchodu z Formule 1 zamířil do DTM, byl Häkkinenův krajan Keke Rosberg. Ten v DTM závodil v letech 1992-1995.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *