LOADING

Type to search

Neděle přinesla Beckhäuserovi další bod

Share

Tomu Beckhäuserovi se v neděli podařilo své konto ve Formula Regional European Championship rozšířit o další bod. Ve třetím závodě totiž dojel 10.

Během sobotních závodů Formula Regional European Championship v Imole se Tomu Beckhäuserovi podařilo vybojovat jeden bod, když v úvodním závodě obsadil 10. příčku a ve druhé jízdě skončil 12.

Z této pozice zahajoval český závodník také nedělní třetí jízdu a udržel se na ní i v úvodních třech kolech závodu. Pak ale přišel čtvrtý okruh a po jezdecké chybě skončil v bariéře Oliver Caldwell, čehož se jezdci stáje Technorace podařilo využít k posunu na 11. místo. V podobných nesnázích jako Brit se ale zanedlouho ocitl Alexandre Bardinon a na trať vyrazil zpomalovací vůz.

Návrat do závodního režimu se ale Tomovi zrovna nevydařil. Dostala se před něj totiž Scharon Scolari a odsunula Beckhäusera zpět na 12. pozici.

Jedním bodem ale český jezdec svou kapsu přeci jen naplnil. V závěru totiž po kolizi s Matteem Nanninim nejprve skončil závod pro Isaca Blomqvista a Tom se navíc dokázal vrátit zpět před svou švýcarskou soupeřku, což v cíli znamenalo konečné 10. místo.

Jako první proťal ve třetím závodě cílovou pásku Frederik Vesti. Později ale Dánovi byla udělena pětisekundová penalizace za matoucí kličkování před restartem a spadl na konečné 3. místo. Z vítězství se nakonec radoval jeho týmový kolega Enzo Fittipaldi a na druhou pozici povyskočil Igor Fraga.

kompletní výsledky třetího závodu

Stejná situace potkala lídra šampionátu i v závěrečném čtvrtém víkendovém závodě, který byl náhradou za zrušenou jízdu ve Vallelunze a jelikož se tohoto podniku Tom Beckhäuser nezúčastnil, obešel se bez české účasti. Do jeho cíle opět dorazil Vesti jako první, nicméně o triumf byl opět připraven penalizací, když k jeho výslednému času bylo přičteno 25 sekund za sestřelení Sophie Flörsch a tentokrát spadl až na první nepódiovou 4. pozici.

První pozici obsadil Oliver Caldwell. Na druhém místě skončil Isac Blomqvist a jako třetí byl klasifikován Igor Fraga, který tak získal další stupně vítězů.

kompletní výsledky čtvrtého závodu

Další podnik letošního ročníku se uskuteční 20.-22. září v Barceloně, kde se ale Beckhäuser nepředstaví. Pražský rodák se ale na trať znovu vrátí při závěrečných dvou kláních v Mugellu a Monze.