LOADING

Type to search

Nicolas Prost opustí na konci sezony Renault

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Nicolas Prost se na konci letošní sezony rozloučí se stájí Renault e.dams. V sezoně 2018/2019 již Francouz barvy tohoto týmu, který se přetramsformuje v Nissan, závodit nebude.

Cesty Nicolase Prosta a stáje Renault e.dams se po závěrečném dvojzávodě aktuální sezony Formule E v New Yorku rozejdou. Francouzská stáj, kterou od příští sezony převezme Nissan, dnes prostřednictvím úst svého majitele Jeana-Paula Driota oficiálně oznámila, že syn čtyřnásobného šampiona Formule 1 Alaina Prosta již v týmu v nadcházejícím ročníku působit nebude.

„Nicolas byl od založení Reanult e.dams jedním z jeho pilířů. Společně se Sébastienem Buemim tvořili doplňující se duo a oba měli výrazný podíl na kolektivních úspěších. Společně jsme zažili skvělé časy jako například tři týmové tituly, kterými bylo odměněno jejich úsilí. Po často frustrující čtvrté sezoně nastal čas obrátit list a začít psát novou kapitolu. Přejeme Nicolasovi úspěch v jeho dalším snažení,“ uvedl Jean-Paul Driot.

„Jsem nejen šťastný, že jsem mohl být v předešlých čtyřech sezonách s Renaultem e.dams, ale jsem rovněž nadšený, že jsem mohl být přítomen u zrodu jednoho z nejvíce inovativních šampionátů všech dob. Existuje spousta skvělých vzpomínek jako například na mé tři vítězství a na tři týmové tituly. Samozřejmě lituji, že se mi ve čtvrté sezoně nedařilo tak dobře. Věříme, že bude nejlepší se rozejít. Přeji e.dams to nejlepší a nyní jsem zaneprázdněn prací na mém novém programu, který, jak doufám, brzy oznámím,“ řekl ke svému odchodu ze stáje Nicolas Prost.

Francouz působil ve Formuli E a ve stáji Renault e.dams již od premiérové sezony 2014/2015. Během svého působení v elektrickém šampionátu se mu nejvíce vedlo v sezoně 2015/2016, kdy obsadil v celkovém hodnocení třetí příčku. Naopak největší trápení zažívá v aktuální čtvrté sezoně, během níž se mu povedlo zatím nasbírat pouhých 7 bodů a v průběžném pořadí se nachází až na 18. příčce.

Prost je zároveň jedním z šesti pilotů, kteří nevynechali od vzniku šampionátu jedinou ePrix. Spolu s ním jsou součástí této šestice také Sam Bird, Lucas Di Grassi, Daniel Abt, Nelson Piquet Jr. a také Jerome D´Ambrosio. Další Belgičanovo působení ve Formuli E je ale stejně jako v Prostě případě ohroženo. Dle neoficiálních zpráv by měl totiž D´Ambrosio po sezoně opustit stáj Dragon Racing a nad jeho buoucností visí otazník.

1 Comments

  1. Josefus 15.6.2018

    No, není se čemu divit. Výsledky měl více než neuspokojivé…

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *