LOADING

Type to search

Formule E: Nissan koupil podíl v e.dams

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Nissan se před startem páté sezony Formule E rozhodl odkoupit podíl ve stáji e.dams, se kterou bude spolupracovat.

Nissan počínaje ročníkem 2018/2019 vstoupí ve spojení s týmem e.dams do Formule E. Japonci nahradí v roli partnera francouzské stáje Renault, který se na konci čtvrté sezony s elektrickým šampionátem rozloučil.

Mezi Nissanem a e.dams ale nepůjde pouze o obyčejné partnerství. Automobilka se totiž rozhodla odkoupit od Jeana-Paula Driota také část podílu stáje a stane se jejím spoluvlastníkem. Suma a výše podílu odhalena nebyla.

„Dá to smysl našemu partnerství s e.dams. Budeme schopni být si rovni v organizačních zkušenostech ohledně vyhrávání závodů a šampionátů. Úroveň závodění ve Formuli E bude v páté sezoně s novými vozy a pohonnými jednotkami ještě intenzivnější. Jakožto součást našeho závazku k našemu partnerství Nissan koupil vlastnický podíl v organizaci a jsme nabuzeni do práce s Jeanem-Paulem a jeho týmem,“ uvedl korporátní viceprezident a zároveň globální šéf marketingu a obchodní strategie Nissanu Roel De Vries.

Na spolupráci s japonskou automobilkou se těší také Jean-Paul Driot: „S naším novým partnerem Nissanem horlivě očekáváme nové výzvy, co jsou před námi. Jsme velice hrdí na naši historii ve Formuli E a těšíme se na přidání nových stránek do historické knihy série s naším novým partnerem a novým vozem.“

Od vzniku Formule E až do čtvrté sezony sdílel Driot vlastnictví týmu s Alainem Prostem. S odchodem Renaultu se ale čtyřnásobný mistr světa Formule 1 rozhodl svůj podíl prodat Driotovi, jenž tak byl na krátkou dobu jediným vlastníkem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *