LOADING

Type to search

Nová Formule 2 vyrazila poprvé na trať

richard 11 měsíci ago
Share

Zbrusu nové monoposty série FIA Formule 2 se vůbec poprvé objevily na trati. Stalo se tak na francouzském okruhu Magny-Course, kde panují chladné zimní podmínky.

Monopost pro nadcházející ročník podpůrné kategorie šampionátu Formule 1 je horkou novinkou. Stroje s šestiválcovým přeplňovaným motorem o objemu 3.4 litru, poprvé disponující ochranným systémem Halo, začaly týmy dostávat na konci ledna a tak je do této chvíle stačily tak akorát složit a připravit na premiérovou jízdu.

Čerstvý vůz F2 2018 byl světu představen při Velké ceně Itálie v loňském roce a jedná se o první novou formuli, kterou série vyvinula za předchozích 7 sezon. Nový monopost rozčeřil vody předsíně královny motorsportu naposledy v roce 2011, kdy ještě šlo o šampionát s názvem GP2.

Ani chladné počasí a sníh lemující krajnice vozovky nezastavil jednotlivé týmy v instalačních jízdách, pitlane se otevřela již v 9 hodin ráno. To šlo ještě doslova o zahřívací kola. Odpoledne začala trať usychat a jezdci mohli nazout slicky, hladké pneumatiky do suchých podmínek.

Dohromady odkroužili všichni účastníci, mezi kterými nechyběla ani česká stáj Charouz Racing System se Švýcarem  Louisem Delétrazem a Italem Antoniem Fuocem, 325 kol a v přepočtu tedy přes 1400 km.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *