LOADING

Type to search

Tags: ,

Nová Honda Civic Type R TCR si odbude premiéru v Dubaji

Share

Tým JAS Motorsport postavil doposud 25 závodních vozů specifikace TCR, jež vycházejí z poslední civilní verze vozu Honda Civic Type R.

Všechny tyto speciály byly postaveny v týmových dílnách nedaleko italského Milana, odkud byly následně distribuovány zákazníkům do celého světa.

Další, 26-tý vůz, obdržel britský tým RKC/TGM Motorsport, který s ním již tento víkend absolvuje ostrou vytrvalostní premiéru při závodě 24H Dubaj. Závodní posádku, jež svede boj o body s dalšími 14-ti vozy, spolu utvoří závodící šéf týmu Ricky Coomber, Tom Gannon, David Drinkwater, Umair Khan a bývalý tovární jezdec Hondy v BTCC James Kaye.

Nový Civic byl veřejnosti představen loni v říjnu a od té doby absolvoval náročný testovací program po celé Evropě. V průběhu loňského roku dokázala Honda přivézt hned 16 jezdců k titulu šampióna.

„Bude to těžké, máme ve třídě celkem 15 aut, což slibuje nemalé drama a dávku napětí. V loňském roce jsme také rozšířili spolupráci s týmem JAS a ta podpora je opravdu hodně znát. To vše jsou jasné atributy toho, že je to v naších rukách. Vím, že každý člen týmu udělá pro dobrý výsledek maximum, a tak věřím v dobrý výsledek a to nejlépe v pódium,“ tak shrnuje týmové ambice závodící šéf týmu Ricky Coomber.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..