LOADING

Type to search

Nový Rebellion R13 odhalen

redlczo 1 rokem ago
Share

Před měsícem jsme přinesli informace o novém prototypu Rebellion R13 chystaný Orecou. Francouzský výrobce tehdy sliboval zcela nový vůz, který bude mít šanci se postavit těžké konkurenci ve třídě LMP1, a to včetně hybridů. A nyní jsme se dočkali oficiálního odhalení.

Nový vůz švýcarské stáje nese označení Rebellion R13 Gibson a je založen převážně na Orece 07, prototypu z LMP2. Na ženevském autosalonu byly však odhaleny pouze digitální rendery, jelikož vůz samotný je zatím ještě sestavován v továrně.

Rebellion hodlá nasadit hned vozy dva. Ten první ponese číslo 1 a posádku utvoří trojice zkušených pilotů Andre Lotterer, Neel Jani a Bruno Senna. Druhý vůz s číslem 3 budou řídit Mathias Beche, Gustavo Menezes a Thomas Laurent.

„Dnes ten vůz vidím poprvé a připadá mi rychlý. Nemohu se dočkat. Právě důvěra v tento vůz stojí za mým návratem k Rebellionu. Zkušenosti, které nasbírali za posledních deset let, společně s vozem od Orecy, a s tímto motorem, to vše by nám mělo zajistit alespoň boj o pódia. Možná i o vítězství,“ řekl Jani.

„Oreca opravdu dělá vše proto, aby připravila skvělý vůz. Myslím, že budeme mít vše potřebné. Dáme do toho vše a snad se nám povede i skvělý výsledek v Le Mans,“ dodal Beche.

Rebellion R13 se na trati poprvé představí na začátku dubna během Prologu na okruhu Paul Ricard.

Rebellion R13

Rebellion R13

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *