LOADING

Type to search

Okruhová sezóna začíná v již po čtrnácté dubajskou 24-hodinovkou. Češi budou opět u toho!

admin 6 měsíci ago
Share

Na světě není snad žádná závodní série, která by se rozvíjela tak rychle jako mezinárodní vytrvalostní série 24H Series holandské společnosti Creventic.

Ta poprvé uspořádala 24-hodinový závod na Autodrom Dubai již v roce 2006 a od té doby nebyl vynechán ani jeden ročník.

Při desátém ročníku v roce 2015 stálo na roštu neuvěřitelných 104 závodních vozů, což mělo za následek rozdělení „mateřské“ série na světovou a evropskou část.

Startovní listina pro rok 2019 obsahuje 78 posádek jenž jsou rozděleny do dvou hlavní kategorií. To první a nejprestižnější je kategorie GTE, kde prim hrají vozy specifikací GT3 a GT4, tou druhou pak je kategorie cestovních aut TCE. V té tempo udávají vozy stále se rozvíjející specifikace TCR, jichž bude na startu hned 13.

Československé fanoušky pak jistě potěší, že i po čtrnácte budou k Dubaji k vidění naše vlajky.

Zaslouží se o to jeden český tým a pětice jezdců. Tím týmem není nikdo jiný než pražský tým Scuderia Praha, jenž do závodu nastoupí pod již tradičním názvem Bohemia Energy racing with Scuderia Praha.

Za volantem rudého Ferrari 488 specifikace GT3 se představí posádka ve složení Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli (třída A6-PRO).

Česká vlajka bude k vidění i na voze BMW M4 GT4 německého týmu MRS GT-Racing, za jehož volantem se bude střídat kvarteto Tomáš Pekař, Franjo Kovač, Fredrik Lestrup, Thomas Tekkat (třída A4).

Ve třídě SP2 se pak můžeme těšit na kmenového jezdce brněnského týmu RTR Projects Jana Krabce, který bude spolu s Adamem Galasem a Nicolaiem Eighanayanem startovat s vozem KTM X-Bow GT4 za německý tým Reiter Engineering.

Tým Hanse Reitera je oficiálním stavitelem a vývojářem tohoto vozu a každý správný český fanda ví, že na tom má svůj nemalý podíl i Tomáš Enge, jenž je již několik let pevně spojen s tímto německým týmem.

Za pozornost stojí jistě také vůz se startovním číslem 405 Mercedes-AMG GT4 týmu ERC Sport u kterého se představí slovenská závodnice Katarína Kývalová.

Ve startovní listině nalezneme celou řadu hvězdných jmen, z nichž v rychlosti vyberme Yelmera Buurmana, Jeroena Bleekemolena, Macuse Winkelhocka, Olivera Jarvise, Kenneta Heyera, Nicki Pastorelliho či Stefana Mückeho. To vše dohromady dává hned na úvod roku příslib kvalitního vytrvalostního závodění a vy jej můžete sledovat v přímém přenosu na MOTORS TV nebo na internetu.

Fakta závodu:

Termín konání: 10.- 12. ledna
Místo: Autodrom Dubai – 5,39 km
Časový harmonogramzde
Seznam přihlášenýchzde

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *