LOADING

Type to search

Ondra Ježek vybojoval na závěr sezóny čtrnácté místo

admin 1 rokem ago
Share

Poslední závod sezóny MS Superbike v Kataru se Ondřeji Ježkovi vydařil a připsal si další 2 body do šampionátu. Celkově mu patří 22. příčka s 22 body na kontě.

Po včerejším rozladění dnes jistě došlo ke zlepšení nálady v týmu Ondry Ježka. Od startu se pohyboval před svým týmovým kolegou Rolfem a výrazně stahoval Andreozziho na Yamaze. Nakonec mu to na předjetí nestačilo, nicméně i tak vládla po dnešním čtrnáctém místě spokojenost.

Dneska jsem rozhodně chtěl vylepšit své představení na trati. Včera jsme měli nějaké dílčí problémy, a i když jsem byl také 14., bylo to hlavně díky výpadkům. Dnes jsem zajel závod cca o 10s rychleji a také ztráta na vítězného Reu byla nejmenší za celou sezónu. Chtěl bych poděkovat týmu Grillini Racing za letošní sezonu, také svým sponzorům Fany Gastroservis, Arai, Gaerne, PSí Hubík, Inca Collagen a dalším, kteří mě po celou moji premiérovou sezonu ve WorldSBK podporovali. Nyní budou probíhat jednání o příštím roce. Rád bych zůstal nadále v mistrovství světa, zvláště když se po šesti letech má jet znovu v Brně,“ shrnul Ondra Ježek.

První závod – Dva body z pouště

V katarském Dauhá se včera v nočních hodinách jel předposlední závod světového šampionátu Superbiků. Ondřej Ježek jej dokončil na 14. místě.

Po čtvrtečním trápení došlo během páteční kvalifikace k mírnému zlepšení, kdy Ondra atakoval hranici 2 minut na kolo. Nakonec se pod tuto hranici jen o 1 tisícinu sekundy nevesel a obsadil 19. pozici před svým týmovým kolegou Robertem Rolfem.
V pozdějším závodě prakticky od začátku dotahoval ztrátu z prvních kol a nakonec si z něj odvezl 2 body za 14. místo.

Ondřej Ježek:
Po dnešním závodě jsem byl hodně naštvaný, přestože jsem bodoval. Z rytmu mě vyvedla menší závada na elektronice v zahřívacím kole, kdy mi motorka z ničeho nic přidávala sama plyn tam, kde jsem to fakt nechtěl. V závodě už to potom bylo dobré, ale první kolo jsem neodjel v tempu, v jakém bych si představoval. Poté jsem ztratil asi 2s ve třetím kole, kdy před námi z jednoho z motocyklů začal vycházet hustý dým. Snažil jsem se pak dojet Roberta, což se mi dařilo, ale přestože jsem jel v závěru vyšší tempo než někteří jezdci v první desítce, na předjetí už to nestačilo. Doufám, že mě tyto zádrhely zítra obejdou a zajedu lepší závod než dnes.

Poslední závod letošní sezony se jede v Kataru dnes večer v 19:00 SEČ. Závod můžete sledovat živě na Eurosport 1

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 6.11.2017

    To je sice hezké, že v posledním závodě skončil na 14. místě, avšak 22 celkově získaných bodů za sezónu znamená průměr 0,84 bodů na závod. To si Ondra spolu s celkovým 22. místem v celkové kvalifikaci za rámeček nedá.
    Superbike bylo příliš velké sousto. Měl raději zůstat u FIM Supersctock 1000, kde v minulosti i vítězil. Je lepší dojíždět v Superstock 1000 na stupních vítězů, než v Superbike ve druhé desítkce. I Supersporty by pro Ondru byly lepší. Tam by měl šanci alespoň na konec první desítky.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *