Pannonia Ring je na prodej za 25 milionů eur

Toužíte mít svoji vlastní závodní trať? Teď je tu jedinečná možnost! K mání je Pannonia Ring na západě Maďarska. Na jednom z rakouských realitních portálů je nabízen za 25 milionů eur.

4 740 metrů dlouhý okruh umístěný asi hodinu jízdy od rakouských hranic byl postaven roku 1997 s velkou ambicí být dějištěm Velké ceny Maďarska silničních motocyklů.

Trať je ale světem důležitých šampionátů dlouhodobě přehlížena, dostala se aspoň do kalendáře superbikového německého šampionátu IDM. Svoji zkušenosti s ní mají i čeští a slovenští závodníci, především motocyklisté účastníci se Alpe Adria Cupu.

Svoji chvíli slávy si Pannonia Ring užil v roce 2008, kdy se na něm svezl Michael Schumacher v rámci klubových motocyklových závodů. Na litrové Hondě se exmistr světa formule 1 v závodě vypsaném na deset kol umístil třetí. Na maďarské trati se v rámci různých akcí představily také další bývalé hvězdy F1, jako Heinz-Harald Frentzen, Felipe Massa či Juan-Pablo Montoya.

Podle inzerátu je stav areálu velmi dobrý. Dost možná proto, že se na něm skoro nezávodilo… Ve všech osmnácti zatáčkách byly před dvěma lety instalovány nové obrubníky. Traťový rekord drží Rakušan Reini Kofler, jenž ho roku 2013 objel v KTM X-bow za 1:51,873 minuty.

Pannonia Ring se může díky širokým únikovým zónám a jen několika místy se svodidly řadit mezi nejbezpečnější okruhy světa. Zajímavostí je, že licenci FIA mají oba směry. Byť se tedy většinou závodí ve směru hodinových ručiček.