LOADING

Type to search

Share

Tomáši Pekařovi se během uplynulého víkendu podařilo v Zolderu získat titul šampiona Renault Clio Cupu Central Europe.

V belgickém Zolderu nevyvrcholila během uplynulého víkendu pouze letošní sezona NASCAR Whelen Euro Series. Finálové klání zde totiž měl na programu také Renault Clio Cup Central Europe. Ve velmi slibné pozici se před posledním podnikem nacházel český závodník Tomáš Pekař, který vedl průběžné hodnocení s náskokem 36 bodů.

I navzdory pro Tomáše relativně pohodlnému stavu celkového pořadí ale mohl být po sobotní kvalifikaci u jezdce stáje Carpek Service důvod k nervozitě. Byl to totiž jeho největší rival v boji o titul Sebastiaan Bleekemolen, kdo zvládl boj o startovní pozice nejlépe a kromě prvního závodu si zajistil pole position také pro závěrečnou jízdu sezony, o jejímž startovním roštu rozhodovaly druhé nejrychlejší časy.

Tomáš sice skončil hned za nizozemským závodníkem jako druhý a pro úvodní klání si tak na startovním roštu zarezervoval místo vedle něj v první řadě, ve druhé víkendové jízdě již byla jeho výchozí pozice horší. Pro její start mu totiž připadla až pátá příčka.

Podle představ navíc Pekařovi nevyšel ani úvodní závod, v němž pódiovou startovní pozici uhájit nedokázal a zatímco Bleekemolen si před svým týmovým kolegou Melvinem de Grootem (2.) a Adamem Rzepeckim (3.) dojel pro vítězství, na Tomáše zbyla jen šestá příčka a jeho náskok v čele šampionátu se zmenšil na 18 bodů.

Ve druhém závodě již ale český jezdec na pódium vystoupil, když proťal cílovou pásku za vítězným Sandrem Soubekem a znovu stříbrným Melvinem de Grootem jako třetí. Bleekemolen se navíc z pole position propadl až na místo páté a to znamenalo jediné – na trůn Renault Clio Cupu Central Europe se po dvou letech vrátil Tomáš Pekař.

Pro druhého jezdce Carpek Servicu skončila sezona ve druhé desítce a zatímco v prvním závodě dojel na 13. příčce, v tom druhém si Litevec polepšil o dvě příčky a obsadil 11. místo.

Co se týče druhého českého týmu ve startovním poli, který byl GT2 Motorsport, i ten se pohyboval ve druhé desítce. Jeho jezdec Szymon Ladniak totiž skončil na 12., resp. 16. pozici.