LOADING

Type to search

Share

Tomáš Pekař ovládl i druhý domácí závod Renault Clio Cupu Central Europe v Mostě, když se posunul na první příčku po diskvalifikaci Sandra Soubeka.

Po vítězství v úvodním závodě mosteckého víkendu Renault Clio Cupu Central Europe mohli čeští fanoušci vkládat do Tomáše Pekaře naděje i v neděli. Jezdec stáje Carpek Service si totiž na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace vyjel pole position také pro druhou víkendovou jízdu.

Následně se mu vydařil i vstup do nedělního závodu a na první příčce setrval. Jezdci si ale nezazávodili moc dlouho. Ještě během úvodního okruhu totiž došlo k incidentu, ve kterém skončila druhá jízda víkendu pro Kevina Landwehra, Jakuba Dwernického, Lisy Christin Brunner a bohužel i pro jednoho z Pekařova stájových parťáků Jonase Karklyse. Po této kolizi byl dokonce závod na čas přerušen.

I restart se Tomášovi podařil na jedničku, když ani při něm jej nikdo o vedoucí pozici obrat nedokázal. To se ale mělo brzy změnit. Ze třetího místa se totiž začal probíjet vpřed Sandro Soubek, který si nejprve poradil v 6. kole se druhým Retem Wüstem a v 7. kole se bohužel posunul i před Tomáše.

Český závodník se ovšem nevzdal a pro Švýcara představoval v dalších kolech vyrovnaného oponenta. V první zatáčce 12. okruhu navíc Soubek chyboval a Pekař se tak vrátil zpět do role lídra závodu. V ní se ale neohřál příliš dlouho, neboť mu jeho soupeř v nájezdu do 14. kola předjetí vrátil a začal Pekařovi ujíždět. Ten navíc musel přesměrovat svou pozornost do zpětných zrcátek, kde si na něj brousil zuby jeho největší rival v boji o titul Sebastiaan Bleekemolen.

Nizozemcově tlaku ale dokázal odolat a proťal tak cílovou pásku na druhém místě. Pekařovo jméno je ale nakonec v kolonce vítěze napsáno i u druhého mosteckého závodu. Soubek totiž během nedělního klání obdržel penalizaci průjezd boxy za ulitý start a jelikož si ji neodpykal, stihla jej diskvalifikace, která i v neděli umožnila Tomášovi posbírat plný počet bodů. Na druhé pozici se tedy nakonec umístil Bleekemolen, jenž byl zároveň nejúspěšnějším gentlemanem, a třetí příčku obsadil Andreas Stucki.

Zbylým dvěma jezdcům stáje Carpek Service Damianu Litwinowiczovi a Radku Barešovi se také podařilo bodovat. Zatímco Polák skončil 15., Bareš byl i přes nedokončení klasifikován jako 20.

Pokud jde o třetího Čecha ve startovním poli Richarda Meixnera, i on dokončil závod na bodech. Obsadil totiž 17. příčku.

Mezi nováčky se opět radoval Polák Szymon Jablonski.

kompletní výsledky druhého závodu

Šampionát bude pokračovat 20.-22. září na Hockenheimringu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..