LOADING

Type to search

Pětice závodníků byla na Nordschleife potrestána

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Pětice závodníků Gordon Shedden, Norbert Michelisz, James Thompson, Mehdi Bennani a Maťo Homola byla po skončení třetího podniku letošní sezonu WTCR na Nordschleife postižena tresty.

Sportovní komisaři měli po skončení posledního závodu WTCR na Nordschleife plné ruce práce. Za úkol totiž měly vyšetřit hned několik incidentů a také jiné provinění vůči regulím. Výsledky jejich vyšetřování se dotklo hned pěti jezdců- Gordona Sheddena, Jamese Thompsona, Mehdiho Bennaniho, Maťa Homoly a Norberta Michelisze.

Jezdec Audi Sport Leopard Lukoil Teamu Gordon Shedden byl vyšetřován za kolizi s Gabrielem Tarquinim ve druhém závodě. Ital po kontaktu s trojnásobným šampionem BTCC havaroval. Tato havárie Tarquiniho stála nejen pokračování ve druhé jízdě víkendu, ale posléze také účast v závěrečném třetím závodě. Shedden byl za tento incident shledán vinným a obdržel třicetivteinovou penalizaci, která jej z původního bodovaného osmého místa srazila až na 18. příčku. Tato penalizace změnila podobu nejlepší desítky druhého závodu takto: Na osmou příčku povyskočil Nathanaël Berthon, na deváté místo se posunul Tom Coronel a jeden bod připadl také původně jedenáctému Mehdimu Bennanimu.

Penalizován byl ve druhém závodě rovněž Sheddenův krajan James Thompson. K jezdci stáje Münnich Motorsport byli ovšem sportovní komisaři mnohem tvrdší než v případě Sheddena. Britský veterán byl totiž ze druhého závodu vyloučen. Stalo se tak  důvodu předčasného zahájení oprav na Thompsonově voze mezi druhým a třetím závodem. Diskvalifikace z druhého závodu se ovšem Thompsona příliš citelně nedotkla, neboť do cíle závodu dojel na posledním 19. místě.

Tento prohřešek ovšem nepostihl Thompsona pouze ve druhém, ale rovněž ve třetím závodě. V něm obdržel 40ti sekundovou penalizaci, která jej odsunula z 16. pozice na 19. Thompson ale nebyl ani zdaleka jediným jezdcem, který byl ve třetím závodě potrestán.

Dalším hříšníkem byl Mehdi Bennani. Maročan hájící barvy stáje Sébastien Loeb Racing ovšem obdržel pouze pětivteřinový trest za kontakt s potrestaným ze druhého závodu Gordonem Sheddenem. Penalizace pěti sekund stála Maročana pouze jednu pozici, když z 8. příčky klesl na 9. místo. Na osmou pozici se díky tomu posunul Esteban Guerrieri. Argentinec byl penalizován deseti vteřinami již během závodu, když vytlačil z trati Norberta Michelisze.

Stejný trest jako Mehdi Bennani obdržel také Maťo Homola. Slovenský závodník se rovněž dostal do křížku s Gordonem Sheddenem a ze 12. místa se propadl na 16. pozici.

Posledním, kdo si ze závěrečného závodu víkendu odnesl trest, byl Norbert Michelisz. Maďar byl označen jako viník kolize mezi ním a Robem Huffem, která se odehrála v posledním kole a oba její aktéři kvůli ní cíl závodu nespatřili. Michelisz tak ztratí na startovním roštu úvodního závodu v Zandvoortu tři pozice.

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *