LOADING

Type to search

Petr Fulín v jedné roli ve dvou autech = dvě pódiová umístění

admin 7 měsíci ago
Share

Během uplynulého víkendu hostil Masarykův okruh závěrečný podnik ESET V4 Cupu, tedy mezinárodní série středoevropské zóny. Petr Fulín do Brna zamířil díky nabídce Carla Wittka, kterému pomáhá s jeho závodnickým rozvojem a s nímž už na sklonku srpna absolvoval hodinový vytrvalostní závod na Slovakiaringu. Kromě této závodní aktivity se ovšem Fulda posadil i do zcela odlišného vozu Stefana Wieningera a i s ním dokázal vybojovat stupně vítězů.

„Carlovi jsem jel do Brna pomáhat s nastavením jeho CUPRY TCR, v pátek se ale naskytla příležitost odjet i pár kol se Stefanovým Audi R8 GT4. Toto auto servisuje tým LMS Engineering, od kterého mám pronajatý vůz na letošní sezónu. Časy asi odpovídaly představě nás všech, a tak jsme se domluvili, že vytrvalostní závod pojedu i s ním,“ říká ke zrodu netradičního závodního plánu Petr Fulín.

Zvládnout hodinový závod v rámci dvou odlišných posádek se zcela jinými vozy však nebylo jen tak: „Museli jsme doladit časy střídání, abych dostatečně brzo předal Carlovi řízení CUPRY a pak se nachystal na dojezd závodu s Audi, navíc se po půlhodině za volantem s přeplňovanou předokolkou přeorientovat na atmosférický motor s pohonem vzadu byla výzva.“ Tuto výzvu Petr Fulín s kolegy zvládnul na výbornou, a tak nakonec s Carlem Wittkem bral vítězství v kategorii TCR a se Stefanem Weiningerem vybojoval pohár za třetí místo v rámci dané kategorie. „V první řadě děkuji oběma týmům za skvělou spolupráci a nabídku, kterou jsem nemohl odmítnout. Náramně jsem si to užil!“ hodnotí brněnský víkend Petr Fulín.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *