LOADING

Type to search

Petr Ptáček se rozloučil s TRS havárií

Share

Poslední závod letošní sezony Toyota Racing Series v Manfeildu skončil pro Petra Ptáčka havárií.

Po nedokončeném prvním závodě a druhé jízdě, v níž jej srazila z osmého místa na 13. kolize se soupeřem, pokračovalo trápení Petra Ptáčka bohužel také v závěrečném závodě sezony.

Pro start 35 kol dlouhého klání, které se uskutečnilo jako Velká cena Nového Zélandu, si český závodník vyjel ve druhé kvalifikaci osmou příčku. V úvodních metrech závodu se sice Ptáček propadl na příčku devátou, již ve druhém okruhu se ale dokázal vrátit zpět na svou startovní pozici.

Tuto příčku držel pilot stáje Giles Motorsport až do 9. kola závodu. V něm však všechny jeho naděje na dobrý výsledek vyhasly, když český závodník havaroval v poslední zatáčce a stejně jako úvodní jízda víkendu pro něj skončilo také finálové klání sezony předčasně. Ptáček svým incidentem zapříčinil vyvěšení prvních červených vlajek, které do průběhu posledního závodu promluvily hned třikrát.

Titul slaví Lawson

Jako první sice projel cílem Velké ceny Nového Zélandu Marcus Armstrong, byl to ale Liam Lawson, kdo se radoval z vítězství a zároveň také ze zisku mistrovského titulu. Armstrong byl totiž v cíli závodu penalizován pěti sekundami za incident, který se odehrál krátce po druhém restartu při souboji o vedoucí pozici. V něm totiž junior Ferrari vytlačil svého rivala v boji o mistrovský titul mimo závodní dráhu a ten se v tu chvíli propadl až na čtvrtou příčku.

Armstrong se tak po časovém trestu musel spokojit s druhou příčkou jak v konečném pořadí závodu, tak i v šampionátu. Společně s dvojicí Novozélanďanů se podíval na stupně vítězů také Esteban Muth, jenž proťal cílovou pásku jako třetí.

Závěrečný závod se vyznačoval vysokou úmrtností startovního pole a šachovnicový praporek spatřilo pouze osm závodníků. Z této skutečnosti dokázala vytěžit také 77letá legenda Kenny Smith. Trojnásobný vítěz této grand prix byl totiž jedním z této osmičky a byť se ztrátou jednoho kola, obsadil v cíli závodu solidní osmou pozici.

Šampionát ovládl Liam Lawson se ziskem 356 bodů. Druhý Marcus Armstrong končí druhý s desetibodovou ztrátou a novozélandské duo doplňuje v nejlepší trojici Lucas Auer (270 bodů). Petr Ptáček končí při své debutové sezoně v zimní sérii se 122 body na 11. příčce, přičemž v hodnocení nováčků obsadil 4. pozici.Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..