LOADING

Type to search

Petr Ptáček si bere z působení v TRS pozitiva

Share

Petr Ptáček hodnotí své letošní působení v zimním šampionátu Toyota Racing Series jako fantastickou zkušenost, z níž si hodlá vzít pozitiva.

Na okruhu Manfeild dnes vyvrcholil závěrečný podnik letošní sezony Toyota Racing Series. Tento zimní šampionát měl v tomto roce poprvé ve své 14leté historii také české zastoupení a to zásluhou Petra Ptáčka, který v letošním ročníku hájil barvy stáje Giles Motorsport. V celkovém pořadí se 16letý rodák z Prahy umístil na 11. příčce, přičemž v hodnocení nováčků obsadil čtvrté místo. Nejvíce pak o sobě české „želízko v ohni“ dalo vědět během třetího podniku v Hampton Downs Motorsport Parku, kde se v bláznivé úvodní jízdě umístil na druhé příčce.

Český závodník je zklamaný, že se mu během novozélandské mise podařilo ukořistit pouze jedno pódiové umístění a dále také uvedl, že časté potíže s vozem pro něj byly frustrující. Svou debutovou sezonu v Toyota Racing Series ale hodnotí jako fantastickou zkušenost, ze které si chce do budoucna vzít pozitiva.

„Závodění na Novém Zélandu byla fantastická zkušenost, občas to ale byl těžký program. Jistě, udělal jsem nějaké chyby, jelikož jsem si zvykal na nový vůz a také na celou sérii, která obsahovala neznámé tratě. Častá poškození zavěšení a selhání motoru mi ale kupředu také rozhodně nepomohla. Bylo to pěkně frustrující, protože s těmito potížemi bylo těžké dosáhnout konzistence a rychlosti, jež jsou v šampionátu složeném z pěti podniků zásadní. Jsem velký zastánce toho, že se věci dějí z nějakého důvodu a je důležité se z vašich zkušeností poučit. Když se podíváte na všechny elitní jezdce v motorsportu, všichni zažili momenty frustrace a zklamání. Tato negativa ovšem dokázali otočit v pozitiva a proto jsem pevně rozhodnut tak během nadcházející sezony činit,“ zhodnotil Petr svoje působení u „protinožců“.

Letos budeme Petra Ptáčka vídat v Eurocupu Formule Renault. Pátý muž loňského ročníku Italské F4 bude v šampionátu znovu hájit barvy stáje BhaiTech Racing a stane se prvním Čechem v sérii poprvé od roku 2015, kdy účinkoval ve dvou podnicích Josef Záruba.
Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..