LOADING

Type to search

Pietra Fittipaldiho čekají dva závody u DragonSpeedu

redlczo 11 měsíci ago
Share

Další jezdec ze slavné rodiny Fittipaldiů míří na scénu nejvyšší úrovně motorsportu. Pietro Fittipaldi, vnuk Emersona Fittipaldiho, si letos odbude svůj debut ve FIA WEC. Působit bude jako náhradník u DragonSpeedu, kde místo Rengera van der Zandeho absolvuje závody ve Spa a ve Fuji.

Teprve jednadvacetiletý Brazilec doplní za volantem vozu BR1 Gibson Bena Hanleyho a Henrika Hedmana. Fittipaldi v tomto voze ještě neseděl, ale v listopadu měl možnost si prototypy vyzkoušet během nováčkovských testů. V Bahrajnu tehdy usedl do Porsche 919 Hybrid.

„Mám velkou radost a jsem nadšený, že mohu závodit u týmu DragonSpeed. Je to vítězný tým, který má ve vytrvalostních závodech spoustu zkušeností. Moc se na to těším,“ řekl Fittipaldi.

Van der Zande se nemůže zúčastnit závodů ve Spa a ve Fuji kvůli povinnostem v zámořské sérii IMSA, kde hájí barvy Wayne Taylor Racing. Původně měl vynechat pouze závodu v Belgii, ale po přesunu Fuji bude van der Zande nucen vynechat i japonský podnik kvůli kolizi s Motul Petit Le Mans.

Pro Fittipaldiho půjde o debut na poli vytrvalostních závodů. Jeho kariéra začala s vozy NASCAR, ale brzy přesedlal do formulí a zamířil do Evropy. V loňském roce ovládl World Series Formula V8 3.5 s českým týmem Charouz v barvách Lotusu. Jeho hlavním působištěm v letošním roce bude americká série IndyCar u týmu Dale Coyne Racing.

„Při hledání toho správného jezdce jsme zvažovali celou řadu možností, včetně bývalých vítězů Le Mans či šampionů WEC. Nakonec jsme se však rozhodli pro mladou krev. A nikdo není lépe připravený než Pietro. Svou práci zvládne,“ řekl k nováčkovi Elton Julian, šéf stáje DragonSpeed.

Tags:

1 Comments

  1. Olivier 11.3.2018

    Děkuji všem za podporu a za komentáře 🙂

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *