LOADING

Type to search

Po velké bitvě vítězí ve druhém závodě Glock

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Ve strhujícím druhém závodě víkendu se na Hockenheimringu radoval z vítězství Timo Glock. Jako druhý proťal cílovou pásku Mike Rockenfeller a na pódium znovu vystoupil Gary Paffett, který skončil třetí.

Druhý závod úvodního podniku letošní sezony přinesl neuvěřitelně napínavou podívanou plnou akce. Pro vítězství si nakonec dojel Timo Glock a potvrdil svůj kvalifikační triumf. Německý závodník vystoupil v DTM na nejvyšší stupeň vítězů již popáté v kariéře. Naposledy se radoval v srpnu 2017, kdy zvítězil v prvním závodě na okruhu Zandvoort.

Výborný výkon předvedl také Mike Rockenfeller. Šampion ze sezony 2013 obsadil po startu z 9. místa druhou pozici, na kterou povyskočil až v předposledním kole, kdy svedl těsný souboj s Garym Paffettem, ze kterého nakonec vyšel vítězně.

Právě britský závodník, který se radoval z vítězství v úvodním závodě, proťal cílovou pásku jako třetí. Stejně jako v případě Rockenfellera nebyla cesta na stupně vítězů jednoduchá ani pro Paffetta, který zajel ve druhé kvalifikaci až desátý čas. Paffett navíc dlouho živil naději na zopakování včerejšího triumfu a sváděl s Glockem velmi ostrý souboj o první místo. Poté ovšem zpomalil a v závěru musel sklonit hlavu také před Mikem Rockenfellerem. Stupně vítězů druhého závodu tak byo složeno ze zástupců všech tří automobilek.

Na skvělý kvalifikační výkon dokázal nováček Joel Eriksson navázat také v závodě. Třetí startovní pozici sice Švéd uhájit nedokázal, až do posledních metrů závodu byl ovšem zapojen do souboje o stupně vítězů, které mu nakonec uniklo o pouhých 382 tisícin sekundy. Se čtvrtou pozicí při svém druhém startu v DTM ale může být spokojen a zatímco jeden švédský jezdec se na Hockenheimringu se svou kariérou rozloučil, druhý ukázal svůj potenciál a dal švédským fanouškům naději, že ani po odchodu Mattiase Ekströma by nemusela modrá vlajka se žlutým skandinávským křížem vymizet z čelních pozic.

Na pátém místě dojel do cíle závodu Loic Duval. Zatímco v loňském ročníku se Francouzovi podařilo bodovat pouze ve dvou závodech, v letošní sezoně dokázal tento počet bodovaných umístění vyrovnat již během jejího úvodního podniku.

Navrátivší se pilot Mercedesu Pascal Wehrlein dokázal po včerejší páté příčce bodovat i ve druhém závodě na Hockenheimringu, když inkasoval 8 bodů za šestou pozici.

Sedmou pozici obsadil obhájce titulu René Rast, osmou Bruno Spengler, devátou Paul Di Resta a nejlepší desítku uzavřel brazilský závodník Augusto Farfus.

Do bodované desítky se stejně jako v sobotním závodě nedostal Marco Wittmann. Dvojnásobný šampion z let 2014 a 2016 se také ve druhém závodě umístil na 11. místě.

Dvanáctý skončil Robin Frijns, který tak ani ve druhém závodě nedokázal bodovat, třináctý Nico Müller a čtrnáctý Philipp Eng. Rakušanovi se tentokrát z nováčků dařilo nejméně. Za Engem byl klasifikován jeho krajan Lucas Auer, jehož dnešní a včerejší výkon byly jako den a noc. Zatímco včera si připsa l18 bodů, dnes obsadil po pětivteřinové penalizaci za ulitý start patnáctou příčku a své bodové konto tak nerozšířil.

Šestnáctý dojel při svém posledním závodě v DTM Mattias Ekström, který se během svého rozlučkového víkendu pohyboval ve druhé desítce. I přesto ale ve svém poslední závodě ještě jednou zažil, jaké to je vést startovní pole. Stalo se tak díky pozdní zastávce u mechaniků.

Na sedmnácté pozici byl klasifikován Jamie Green. Britovi se během úvodního podniku letošní sezony příliš nevedlo a trápil se na chvostu pole.

Na posledním osmnáctém místě projel cílem Daniel Juncadella. Zatímco v prvním závodě se Španělovi podařilo bodovat osmým místem, dnes byl stejně jako Lucas Auer potrestán pěti vteřinami za ulitý start a do cíle dojel se ztrátou devíti sekund na předposledního Jamieho Greena.

Zatímco do cíle sobotního závodu se podařilo dojet všem pilotům, nedělní závod si jednu obět vyžádal. Byl jí Edoardo Mortara. Smůla se na čtvrtého nejrychlejšího jezdce druhé kvalifikace nalepila již na startu, když zůstal stát ve svém startovním slotu. Na konci prvního kola poté jezdec Mercedesu zamířil do boxů a ze závodu odstoupil.

Vedoucím mužem šampionátu je po prvním podniku sezony Timo Glock se 44 body. Pouhý jeden bod ovšem ztrácí Gary Paffett, který se nachází na druhé pozici. Třetí příčku drží Mike Rockenfeller, který má na svém kontě 18 bodů a za vedoucí dvojicí tak již figuruje s lehkým odstupem. Stejně bodů jako Mike Rockenfeller ale nasbírali také čtvrtý Lucas Auer a pátý Pascal Wehrlein. Šestou pozici drží nováček Joel Eriksson(13 bodů), sedmou Edoardo Mortara(12 bodů), osmou Bruno Spengler(12 bodů), devátou Loic Duval(11 bodů) a nejlepší desítku uzavírá obhájce titulu René Rast s 10 body. Jedenáctý je Paul Di Resta(8 bodů), dvanáctý Daniel Juncadella(4 body), třináctý Marco Wittmann, kterému se podařilo získat pouze dva body za druhé místo v první kvalifikaci, čtrnácté místo a čtrnáctá pozice patří Augusto Farfus(1 bod). Bodovat se během úvodního víkendu sezony nepodařilo Robinu Frijnsovi, Nicu Müllerovi, Philippu Engovi a Jamiemu Greenovi. Mattias Ekström na Hockenheimringu startoval mimo body.

V hodnocení stájí je na čele Mercedes-AMG Motorsport Petronas(61 bodů) před druhým BMW Teamem RMR(44 bodů) a třetím SILBERPFEIL Energy Mercedes-AMG Motorsport(30 bodů). Čtvrtý je Audi Sport Team Phoenix(29 bodů), pátý BMW Team RBM(25 bod§), šestý Mercedes-AMG Petronas REMUS(12 bodů), sedmý Audi Sport Team Rosberg(10 bodů) a osmý BMW Team RMG(3 body). Pro Audi Sport Team Abt Sportline se Robinu Frijnsovi s Nicem Müllerem nepodařilo na Hockenheimringu získat ani jeden body.

V hodnocení značek vede po úvodním podniku sezony Mercedes(103 bodů), který tak do své derniérové sezony v DTM vstoupil výborně. Druhé je BMW(72 bodů) a třetí Audi(39 bodů).

Druhý podnik letošní sezony se uskuteční za 2 týdny na Lausitzringu.

 

 

 

 

 

1 Comments

  1. Radek 8.5.2018

    Sobota byla skvělá, ale neděle, to byla motoristické extáze!!!

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *