LOADING

Type to search

Polygon v Mostě hostí akci „Mistři Severu“

richard 11 měsíci ago
Share

Polygon na mosteckém autodromu přivítá o nadcházející sobotě V.I.P. akci s názvem „Mistři Severu.“ Pro návštěvníky bude připravena výstava závodních vozů, profesionální simulátor a exhibice s taxi jízdami.

Majitel mostecké stáje Wars Pilot Team Jiří Stránský představí veřejnosti vůz svého týmu, Škodu Octavia DTM, se kterým Petr Morávek vyhrál skupinu A v mezinárodním okruhovém seriálu Carbonia Cup a o jediný bod mu pak unikl celkový triumf v seriálu.

Petr Morávek a Škoda Octavia DTM v Mostě

Do Mostu zároveň dorazí Mičánek Motorsport s vozem Lamborghini Gallardo Super Trofeo, za jehož volantem Jiří Stránský posbíral stříbrné trofeje v pohárové kategorii Mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ a ESET V4 Cupu, jeho týmový kolega Josef Záruba ve třídě GTC tyto seriály ovládl.

„Srdečně bych chtěl pozvat všechny příznivce motorsportu na polygon do Mostu, kde budeme oslavovat letošní úspěchy s týmy, ve kterých působím. Wars Pilot Team, jehož jsem šéfem, funguje již 10 let, ale až do uplynulé sezony to bylo na amatérské bázi, až loni jsme vstoupili s profesionálními jezdci do Carbonia Cupu a sahali po příčkách nejvyšších.

U týmu Mičánek Motorsport jsem závodil, a i když jsem sám tituly nezískal, povedlo se to v individuálním hodnocení mému kolegovi Josefovi Zárubovi. Lamborghini Gallardo je krásný stroj a určitě by na akci neměl chybět. Chtěli bychom ukázat letošní vozy, ale i ty, které budou u Mičánek Motorsportu a Wars Pilot Teamu startovat příští rok, tak uvidíme, ale nechci prozrazovat úplně vše a něco nechat jako překvapení,“ vysvětluje pořadatel akce Jiří Stránský.

„V předvánočním čase jsem si řekl, že by bylo hezké se podělit o naše zážitky s lidmi, kteří nás podporují. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout a osahat vystavené vozy, součástí bude rovněž galerie a střípky z uplynulého roku.

Zájemci se budou moci rovněž projet v profesionálním závodním simulátoru z Kraslic od Petra Lisy a Pavla Dyka, aby si vyzkoušeli, jak těžké závodění vlastně je. Pocity závodního jezdce pak můžou prožít po poledni během taxi jízd na sedadle spolujezdce. Chybět nebudou zástupci Mičánek Motorsportu, ale doufám, že si udělá čas i nějaká ze známých osobností.

Chtěl bych velice poděkovat autodromu Most a Janě Svobodové, protože bez nich by se akce nemohla uskutečnit,“ dodává Stránský.

Akce se uskuteční v moderní výstavní síni Auto Gallery v areálu autodromu Most v sobotu 9.12. od 9:00 do 16:00, všichni jste srdečně zváni.

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *