LOADING

Type to search

GT

Porsche čeká historicky první sezona s továrním vozem v Blancpain Endurance

richard 1 rokem ago
Share

Porsche chystá vůbec poprvé tovární program v Blancpain GT Series Endurance Cupu ve třídě Pro. Ve všech podnicích by měla německá automobilka nasadit svůj model 911 GT-R, což je důsledek rostoucího zájmu značky o kategorii GT3. Zároveň s tím je v plánu absolvovat také seriál Intercontinental GT Challenge.

Tovární stáj Manthey Racing nasadí do evropských závodů obou seriálů jezdeckou sestavu ve složení Frederic Makowiecki, Romain Dumas a Dirk Werner, těch se budou týkat rovněž zastávky mimo starý kontinent, jen s tím rozdílem, že v Bathurstu, Suzuce a na trati Laguna Seca, usednou do vozů připravených lokálními týmy.

Porsche se tak poprvé od roku 2013 vrací do kategorie Pro ve vytrvalostních závodech Blancpain GT Series. Od té doby se automobilka pravidelně objevovala pouze v nejprestižnějším klání 24h Spa.

Manthey Racing si nenechá ujít ani závod 24h Nürburgring, do něhož vyšle dva tovární vozy. V jednom se objeví Earl Bamber, Laurens Vanthoor, Kevin Estre a Patrick Pilet, přičemž za volantem druhého budou sedět Nick Tandy, Dumas, Richard Lietz a Makowiecki.

Na Nordschleife by ale neměly chybět ani další tři závodní stroje německé značky. Do akce bude povolaných hned 13 továrních jezdců z celkových osmnácti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *