LOADING

Type to search

Porsche chce opět do Le Mans se čtyřmi vozy v GTE Pro

redlczo 7 měsíci ago
Share

Do nadcházejícího závodu 24h Le Mans v roce 2019 zbývá sice ještě šest měsíců, ale Porsche již oznámilo své plány. Německá automobilka hodlá obhajovat své vítězství ve třídě GTE Pro z letošního roku opět hned se čtveřicí vozů. A to ve velice podobném jezdeckém složení.

Porsche své plány na příští rok oznámilo v sobotu v rámci své slavnostní akce v německém Weissachu, při tzv. Noci šampionů. Automobilka má s jistotou garantovaná tři místa – dvě z nich patří regulérním posádkám šampionátu FIA WEC a jedno jako odměna za vítězství ve třídě GTE Pro. Čtvrtý vůz pak musí potvrdit ACO.

Vítěznou posádku vozu Porsche 911 RSR s číslem 92 ve složení Kevin Estre a Michael Christensen opět doplní, stejně jako v letošním Le Mans, Laurens Vanthoor z Belgie. Žádná změna není ani u druhého vozu s číslem 92, do kterého usednou Gianmaria Bruno, Richard Lietz a francouzský závodník Frédéric Makowiecki.

Třetí vůz s číslem 93 znovu pilotuje trojice Patrick Pilet, Nick Tandy a Earl Bamber. Do vozu s číslem 94 pak usedne zkušený Sven Mueller, kterého doplní jezdecká dvojice s Porsche Young Professionals Mathieu Jaminet a Dennis Olsen. Ty čeká v legendární čtyřiadvacetihodinovce premiéra.

O vozy číslo 93 a 94 se opět bude starat tým CORE Autosport, který v zámoří zastupuje pozici továrního týmu Porsche a v Le Mans se poprvé objevil v letošní sezóně.

Porsche si také ponechává všechny své současné jezdce. To se týká továrních jezdců, závodníků v rámci Young Professionals a také z juniorky německé automobilky. K tomu do juniorského programu přichází také Novozélanďan Jaxon Evans.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *