LOADING

Type to search

Tags: ,

Potvrzeno! Šampionát WTCC vstupuje do nové éry s TCR

richard 11 měsíci ago
Share

Očekávané se stalo skutečností a snaha o přežití Mistrovství světa cestovních vozů vyústí ve spojení se sérií TCR International, a to již od příštího roku pod novým názvem WTCR.

Již na konci listopadu jsme vás informovali, že někteří jezdci WTCC vidí budoucnost závodění cestovních vozů právě v regulích TCR, které jsou již součástí řády národních šampionátů. Pomyslným hřebíčkem do rakve současného formátu pak bylo oznámení Hondy, že jejich nový Civic nepostaví dle pravidel TC1, ale jen pro TCR.

Velký otazník pak visel nad tím, zda bude možné, aby WTCC a TCR International Series mohly fungovat vedle sebe. Nakonec však s největší pravděpodobností dojde ke spojení do jednoho šampionátu WTCR. Oficiálně ratifikace by měla proběhnout na zasedání Světové rady motorsportu FIA.

Na tomto plánu pracovali Marcello Lotti, zakladatel TCR, a Discovery Communications prostřednictvím Eurosport Events, vlastníci WTCC, již nějakou dobu. Došlo ovšem ke zdržení při vyjednávání o použití obchodního názvu a pravidel TCR. Nakonec by mělo dojít ke dvouleté dohodě.

V příštím roce by se měl kalendář WTCR skládat z deseti podniků na čtyřech kontinentech. Většina z těchto závodů pak bude pocházet z kalendáře WTCC. Velkou změnou ale projde formát, který nově nabídne hned tři závody během víkendu.

Adopce regulí TCR dává organizátorům současného WTCC nejen lepší vyhlídky do budoucna, ale také okamžitý přístup k mnohem většímu množství automobilek a jejich vozů.

I přes současnou dohodu mezi WTCC a TCR však zůstávají možnosti do budoucna otevřené. Hovoří se i o možném spojení se sérií DTM, která se rovněž potýká s problémy. Ta se ovšem nyní soustředí na spolupráci s japonskou sérií Super GT.

Tags:

2 Comments

 1. A. Novák 6.12.2017

  Řekl bych, že zatím nic potvrzeno není. 🙂 Především zůstává spousta otazníků. Bude to MS nebo pouze pohár, trofej či dokonce jen mezinárodní série? Co vůbec znamená ta zkratka WTCR? Je to skutečná fúze, nebo jen převzetí reglementu TCR? A jak se to dotkne ETCC? Zatím to dle mýho soudu vypadá tak, že je víc otázek než jasných závěrů.

  Odpovědět
 2. Josefus 6.12.2017

  Německý server Motorsport-total.com už informoval, že půjde o světový pohár. V tom případě by se za zkratkou WTCR skrýval název „World Touring Car Cup.“ Na start bude připuštěno pouze 26 vozů 13-ti netovárních týmů. Továrny však budou moci soukromým týmům poskytovat podporu. Přednost účasti v tomto novém seriálu dostanou piloti bývalého WTCC a TCR International Series.
  Seriál ETCC bude též bez náhrady zrušen. Bylo by fajn, kdyby jedno ze zbylých míst v novém WTCR mohl dostat i Petr Fulín, poslední mistr ETCC.

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *