LOADING

Type to search

Pozitivní víkend I.S.R. Racingu v rámci podniku ADAC GT Masters 2019 na Red Bull Ringu

admin 1 týdnem ago
Share

Závodní víkend I.S.R. Racing na Red Bull Ringu byl charakterizován dvěma bodovanými výsledky.

Český tým byl odhodlán na rakouském okruhu zajet pořádný výsledek a nasadil do závodů Audi R8 LMS #33 s posádkou Frank Stippler (GER) a Filip Salaquarda (CZE). Oba od volných tréninků zajížděli velice dobré časy a ukazovali, že budou patřit k nejlepším.

V první kvalifikaci měl Filip Salaquarda problémy s pneumatikami a své úsilí zakončil na 21. místě s časem 1:29,442. Druhá kvalifikace v neděli ráno Franku Stipplerovi sedla o něco lépe a zajel čas 1:29,070, který stačil na 14. místo.

Piloti I.S.R. Racingu v prvním závodě předvedli skvělou stíhací jízdu, když si nejprve Salaquarda a poté Stippler výborně vedli v bojích uprostřed pole a závod dokončili hned za Top 10 na 11. místě. Tento výsledek jim zajistil první body v letošní sezóně.

Předpoklady pro druhý závod byly dobré a Stippler od startu začal rychle a držel konstantní tempo. Tým přizpůsobil strategii, která mohla pomoci prosadit se v cíli do Top 10. Bohužel problém s pit limiterem znamenal penalizaci průjezd boxovou uličkou, který posádku českého týmu odsunul o několik pozic dozadu. Ve druhém stintu Salaquarda zajel velice dobře a cílovou pásku protnul na 13. místě a získal další body.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Určitě to byl pro nás dobrý víkend: piloti a inženýři tvrdě pracovali a to jim pomohlo jízdu od jízdy zlepšovat. Bylo zklamání, že jsme v první kvalifikaci nenaplnili očekávání a startovní pozice nám zabránila dojet závod v Top 10. Druhý závod nám trochu zkomplikovala penalizace, ale celkový výsledek je nakonec pozitivní. Pořád máme ještě nějaké rezervy, ale vracíme se domů s dvěma bodovanými výsledky a to nás motivuje do dalších závodů.“

Čtvrtý podnik sezóny 2019 I.S.R. Racing čeká 9.-11. srpna v Zandvoortu (NED).

ADAC GT Masters 2019 | kalendář

26.-28. dubna |      Motorsport Arena Oschersleben (GER)

17.-19. května |      Autodrom Most (CZE)

7.-9. června |           Red Bull Ring (AUT)

9.-11. srpna |           Zandvoort (NED)

16.-18. srpna |         Nürburgring (GER)

13.-15. září |             Hockenheimring (GER)

29.-29. září |            Sachsenring (GER)

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *