LOADING

Type to search

Přerušený první portugalský závod vyhrál Muller

dusanczo 8 měsíci ago
Share

V prvním portugalském závodě WTCR, který byl ovlivněn postartovní kolizí pilotů stáje Sébastiena Loeba a na dvě hodiny přerušen, opanoval Yvan Muller před Estebanem Guerrierim a Pepem Oriolou.

Sobotní závod WTCR v ulicích portugalského Vila Realu byl velikou příležitostí na dobrý výsledek pro stáj Sébastien Loeb Racing. Piloti týmu devítinásobného rallyového šampiona Rob Huff a Mehdi Bennani si totiž zajistli pro start závodu první dvě místa. Naděje na zopakování tohoto dvojitého vítězství i v závodě ovšem vyhasly již po startu, kdy došlo mezi oběma golfy ke kontaktu, který spustil hromadnou havárii, pro kterou byly po dobu dalších dvou hodiny vyvěšeny červené vlajky. Kromě pilotů Sébastien Loeb Racing odnesly hromadnou havárii odstoupením rovněž Yann Ehrlacher, který před závodem vedl šampionát, dále Thed Björk, John Filippi a James Thompson. Do havárie se nachomýtnul také Norbert Michelisz. Maďar chtěl v závodě pokračovat, nicméně nebyl k restartu připuštěn.

Tento incident tak otevřel cestu k vítězství Yvanu Mullerovi, který si dojel již podruhé v letošní sezoně vystoupil na nejvyšší stupeň vítězů. Díky tomuto prvenství se 48letý Francouz navrátil zpět do čela průběžného pořadí šampionátu.

Se ztrátou dvou vteřin na Mullera dojel do cíle jako druhý Esteban Guerrieri. Argentinec, který již letos rovněž poznal pocit vítězství a to ve druhém závodě na Nordschleife, vystoupil ve stávající sezoně na pódium již potřetí.

Své třetí letošní pódiové umístění si připsal také Pepe Oriola. Jezdec týmu Campos proťal cílovou pásku na třetím místě. „Bronz“ spadl Španělovi do klína až v posledním kole

Stalo se tak kvůli potížím Gabriele Tarquiniho, kterého postihl defekt levé přední pneumatiky. Ital do té doby okupoval třetí příčku a dotíral dokonce na druhého Guerrieriho. Defekt pneumatiky jej ale nakonec odsunul z pódiových pozic na čtvrtou příčku, jenž pro něj znamenala první body po šesti závodech.

Pátou pozici obsadil v cíli závodu Jean-Karl Vernay, šestou Aurélien Comte, který již počtvrté v řadě bodoval, sedmý skončil Benjamin Lessennes, osmý Nathanaël Berthon, devátý Gordon Shedden a bodovanou desítku uzavřel Fréderic Vervisch.

Se ztrátou jedné vteřiny na Belgičana přivezl svůj vůz Alfa Romeo Giulietta TCR Fabrizio Giovanardi, který skončil 11. a dosáhl nejlepšího letošní výsledku nejen pro sebe, ale také pro Team Mulsanne. Za Giovanardim skončil na 12. místě Maťo Homola. Také Slovák stále čeká na své první body.

Třináctou pozici obsadil v cíli závodu na divokou kartu startující domácí závodník Edgar Florindo, který za sebou udržel v závěru závodu čtrnáctého Norberta Nagye.

Šanci na bodový zisk zahodil v předposledním kole závodu Aurélien Panis, když havaroval z osmé pozici. Ve výsledkové listině byl klasifikován jako 16.

Kromě již zmiňovaných závodníků, jenž odstoupili po hromadné kolizi v úvodu, se do cíle nepodívali také Denis Dupont, druhá divoká karta Jose Rodrigues, Tom Coronel a Gianni Morbidelli. Týmový kolega Fabrizia Giovanardiho do závodu po havárii v kvalifikaci vůbec nenastoupil.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *