LOADING

Type to search

Priaulx a Turkington by mohli zamířit do WTCR

dusanczo 6 měsíci ago
Share

WTCR by mohl v příštím roce okořenit příchod dvojice hvězd scény závodů cestovních vozů. S příchodem do série jsou totiž spojováni Andy Priaulx a Colin Turkington.

Již v letošní sezoně můžeme ve startovním poli WTCR najít celou řadu hvězdných tváří. V roce 2019 by navíc mohla být startovní listina série vyšperkována ještě o něco více. Podle informací serveru TouringCarTimes totiž mají na zisk angažmá ve WTCR šanci dvě velká jména z Velké Británie.

Prvním z této dvojice není nikdo menší než jedna z nejvýraznějších postav rané fáze historie WTCC a trojnásobný šampion této série z let 2005, 2006 a 2007 Andy Priaulx. 44letý Brit, který v současnosti reprezentuje tým Ford Chip Ganassi Racing, již dokonce měl uzavřít tovární kontrakt. V případě, že by se tyto zvěsti skutečně potvrdily, vrátil by se Priaulx na světovou scénu závodů cestovních vozů po devíti letech. K závodění tohoto druhu by se pak vrátil po čtyřech letech. Svoji poslední sezonu v cestovních vozu Priaulx absolvoval roku 2015 v BTCC.

 S přesunem do WTCR je spojováno také jméno Colina Turkingtona. Severní Ir se v letošní sezoně již potřetí stal šampionem BTCC a rozšířil tak svoji sbírku titulu z let 2009 a 2014. Nad jeho budoucností v britském šampionátu ovšem visí otazník. Stáj West Surrey Racing, za kterou Turkington závodil, totiž dosud kvůli nejasnému pokračování spolupráce s BMW UK nepotvrdila svůj program pro nadcházející ročník.

Ani u 36letého závodníka by se v případě jeho přestupu do WTCR nejednalo o anabázi do neznáma. Turkington se totiž na světové scéně již objevil v letech 2007, 2010, 2011 a 2012, když několikrát příležitostně startoval ve WTCC. Nejvíce se Turkingtonovi podařilo zazářit roku 2010 v japonské Okajamě, když triumfoval ve druhém závodě.

1 Comments

  1. Samo 22.10.2018

    Zažil som Colina aj Andyho ešte v Brne na WTCC.Sú to legendy ktoré sú stále konkurencieschopné.Takže pozitívna správa.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *