LOADING

Type to search

První kvalifikace patřila na Norisringu Mortarovi

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Do sobotního závodu DTM na Norisringu vyrazí z pole position Edoardo Mortara. Spolu s ním se postaví do první řady Philipp Eng, který zajel druhý čas. Třetí pozici obsadil Marco Wittmann. Kvůli nehodě Reného Rasta došlo k vyvěšení červených vlajek.

Sobota zatím vychází na Norisringu Edoardu Mortarovi na výbornou. Po vítězství ve druhém volném tréninku se Švýcarovi podařilo zajet nejrychlejší čas také v úvodní kvalifikaci a poprvé od Hungaroringu 2016 odstartuje do závodu z pole position. Mortarovo maximum mělo hodnotu 0:47, 843.

Také ve čtvrtém podniku letošní sezony pokračuje v dobrých výkonech Philipp Eng. Rakouský nováček si v kvalifikaci připsal čas 0:47, 844 a se ztrátou pouhé jedné tisíciny sekundy kvalifikoval své BMW na druhé příčce.

Do nejrychlejší trojice se vešel ještě jeden vůz bavorské automobilky a to zásluhou Marca Wittmanna. Šampion z let 2014 a 2016 zaznamenal čas 0:47, 866 a do závodu vyrazí jako třetí.

Ve druhé řadě doplní Wittmanna Gary Paffett. Brit, kterému se letos zatím podařilo triumfovat ve dvou závodech a v celkovém hodnocení mu patří se ztrátou 11 bodů na vedoucího Tima Glocka druhá pozice, skončil s časem 0:47, 872 na čtvrtém místě.

Pátou pozici obsadil Paul Di Resta (0:47, 899), šestou Daniel Juncadella (0:47, 919), sedmou Lucas Auer (0:47, 934), osmou lídr šampionátu Timo Glock (0:47, 950), devátou Bruno Spengler (0:47, 973) a nejlepší desítku uzavřel Nico Müller. Švýcar zajel čas 0:48, 067 a byl nejrychlejším pilotem Audi, které na Norisringu za svými konkurenty znovu lehce zaostává.

Kvalifikační jízdy se nevydařily Renému Rastovi. Obhájce titulu se postaral o vyvěšení červených vlajek, když nezvládl nájezd do třetí zatáčky a skončil ve zdi. Do prvního závodu vyrazí z poslední 18. pozice.

kompletní výsledky první kvalifikace

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *