LOADING

Type to search

První maďarskou kvalifikaci vyhrál Di Resta

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Do prvního závodu DTM na Hungaroringu odstartuje z pole position Paul Di Resta. Druhou pozici obsadil Nico Müller a třetí Lucas Auer.

Pro první závod třetího podniku letošní sezony DTM, který se koná na maďarském Hungaroringu, si nejlepší startovní pozici zajistil Paul Di Resta. Britský pilot Mercedesu si připsal čas 1:37,349.

Společně se šampionem z roku 2010 se do první řady postaví Nico Müller. Švýcar si časem 1:37,484 zajistil na startovním roštu druhé místo a z pilotů Audi se tak v první kvalifikaci umístil nejlépe. Zatímco v úvodních dvou podnicích „čtyři spojené kruhy“ za konkurencí spíše zaostávaly, na Hungaroringu zatím svým soupeřům z Mercedesu a BMW dokáží konkurovat, což dosvědčují nejen kvalifikační výsledky, ale také volné tréninky. V obou z nich se toitž podařilo zajet nejrychlejší čas právě jezdcům ingolstadtské automobilky.

Ze třetí pozice vyrazí do prvního závodu víkendu Lucas Auer. Rakušan si připsal čas v hodnotě 1:37,564 a nebylo daleko k tomu, aby se na pole position namísto Di Resty postavil právě Auerův „stříbrný šíp“. Své poslední měřené kolo toitž zahájil velmi dobře, když zajel nejrychlejší čas prvního sektoru. Poté ale chyboval v deváté zatáčce a na vítězství si tak musel nechat zajít chuť.

Stejně jako v první řadě budout také ve druhé stát vozy Mercedes a Audi. Auera v ní totiž doplní René Rast. Obhájce titulu, kterému se vstup do sezony příliš nevydařil a během druhého podniku na Lausitzringu jej navíc potkala děsivě vypadající havárie, zajel čas 1:37,598.

Na páté místě skončil vítět prvního závodu na Lausitzringu Edoardo Mortara(1:37,727), šestou pozici obsadil Daniel Juncadella(1:37,729), sedmou vítěz druhého volného tréninku Jamie Green(1:37,904), osmou Augusto Farfus(1:38,917), devátou vítěz dvou letošních závodů Gary Paffett(1:37,994) a nejlepší desítku uzavřel Bruno Spengler. Kanaďan zaznamenal čas 1:387,050.

Zatímco během podniku na Hockenheimringu překvapil rychlými časy Joel Eriksson a na Lausitzringu překonal očekávání Philipp Eng, na Hungaroringu zažil ve volných trénincích své chvíle slávy Robin Frijns, který zakončil první tréninkové jízdy na druhé příčce a ve druhém volném tréninku zajel dokonce nejrychlejší čas. V první kvalifikaci ale na tyto výkony navázat nedokázal a pro start sobotního závodu si zajistil 14. pozici.

V ne zrovna nejlepší formě zastihla kvalifikace Tima Glocka. Lídr šampionátu toitž zajel až šestnáctý čas a první závod víkendu tak začne v zadní části startovního pole.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *