LOADING

Type to search

Share

Ani přes významnou změnu pravidel EoT se žádné překvapení nekonalo a i v předposledním podniku super sezóny FIA WEC 2018/19 obsadila Toyota kompletní první řadu. Nejrychlejší průměrný čas 1:53.747 si připsala dvojice Mike Conway a Kamuj Kobajaši z posádky číslo 7.

Vůz japonské automobilky tak do zítřejšího závodu 6h Spa odstartuje z první pozice, a to společně s třetím pilotem José Mariou Lópezem. Druhé místo na roštu získala sesterská osmička se ztrátou téměr půl sekundy. Prototyp TS050 Hybrid s číslem 8 do závodu vyrazí ve složení Sébeastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso.

Mezi nehybridními prototypy LMP1 si nejlépe vedl SMP Racing, který získal na startu třetí a páté místo. Lépe se kvalifikovala posádka číslo 17, která odstartuje ve složení Stéphane Sarrazin, Egor Orudzhev a Sergej Sirotkin. Na čtvrtém místě se kvalifikovala trojice Thomas Laurent, Gustavo Menezes a Nathanael Berthon z vozu #3 Rebellion Racing.

Ve třídě LMP2 si pole position vyjela posádka #26 G-Drive Racing s trojicí Jean-Eric Vergne, Job van Uitert a Roman Rusinov. Kvalifikaci na chvíli pozastavily problémy vozu #4 ByKolles Racing Team, který se poprvé představit s motory Gibson V8. Posádku Olivera Webba, Toma Dillmanna a Paola Rubertima čeká start až z celkového 12. místa.

Tým Ford Chip Ganassi Team UK si ve Spa vyjel nejrychlejší čas v kvalifikaci v rámci GTE Pro, a to s časem 2:12.885. Posádka číslo 67 Andy Priaulx a Harry Tincknell však zajela čas rychlejší jen o 0,067 vteřiny před #97 Aston Martin Racing ve složení Alex Lynn a Maxime Martin.

Ve třídě GTE Am se v kvalifikaci radoval tým TF Sport. Vůz Aston Martin Vantage řízený Charliem Eastwoodem, Salihem Yolucem a Euanem Hankeyem zajel dlouhý okruh ve Spa v čase 2:16.061 a nechal za sebou #88 Dempsey-Proton Racing s Matteem Cairolim, Giorgiem Rodou a Gianluca Rodou o více než desetinu vteřiny.

Samotný závod 6h Spa startuje již v sobotu 4. května, a to od 13:30.

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. Mts 4.5.2019

    To je překvapení

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..