LOADING

Type to search

Premiérová římská kvalifikace patřila Rosenqvistovi

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Do historicky první ePrix v ulicích Říma, která se uskuteční již dnes od 16:00, vyrazí z první pozice Felix Rosenqvist. Švédský pilot stáje Mahindra, kterému patří v průběžném pořadí šampionátu druhá pozice, zaznamenal v superpole čas 1:36,311 a po kvalifikačních triumfech v Hong Kongu a Mexico City získal ve čtvrté sezoně Formule již třetí pole position.

Spolu s Felixem Rosenqvistem vyrazí do závodu z první řady Sam Bird. Jezdec stáje DS Virgin Racing zajel v superpole druhý čas, který byl ovšem o šest desetin ppomalejší než Rosenqvistovo maximum.

Stejně jako během předchozího podniku v Punta Del Este si vede Mitch Evans dobře také v ulicích Říma. Pro start závodu si Novozélanďan hájící barvy Jaguaru vyjel třetí příčku, když na vítěze ztratil osm desetin sekundy.

Čtvrtou pozici obsadil v superpole jezdec stáje Techeetah. Nejednalo se ovšem o lídra šampionátu Jeana-Erica Vergneho, jak by se dalo očekávat. Rychlejším z dvojice jezdců čínské stáje byl totiž André Lotterer. Němec se dokonce dokázal kvalifikovat do superpole z první pozice.

Nejpomalejším jezdcem v superpole byl Sébastien Buemi, který skončil na pátém místě. Švýcar ovšem mohl pomýšlet mnohem více nebýt chyby, kterou udělal v závěru svého pokusu.

Spolu s Buemim odstartuje ze třetí řady jeho dávný rival a úřadující šampion Lucas Di Grassi. Brazilec byl prvním, kdo skončil před branami superpole, když se umístil na šesté příčce.

Ze sedmého místa odstartuje Oliver Turvey(NIO), z osmého lídr šampionátu Jean-Eric Vergne(Techeetah), devátý Daniel Abt(Audi Sport Abt Schaeffler) a nejlepší desítku kvalifikace uzavírá Nick Heidfeld.

Trochu více se možná čekalo od druhého pilota Jaguaru Nelsona Piqueta Jr. Brazilec sice dokázal zajet nejrychlejší čas prvního volného tréninku, v kvalifikaci to ovšem již tak dobře nešlo a historicky první šampion Formule E se na startu postaví na pozici číslo třináct.

Příliš neoslnili domácí závodníci. Lepším z dvojice italských pilotů byl pilot stáje Venturi Edoardo Mortara, který obsadil sedmnáctou pozici. Mortara během svého snažení chyboval na výjezdu ze zatáčky číslo 12, kdy si potykal se zdí a výsledkem bylo zlomené zavěšení pravého zadního kola. Jeho krajan Luca Filippi ze stáje NIO skončil o jedno místo za ním na osmnácté příčce.

Kuriozní smůla potkala José Maríu Lópeze a Antonia Felixe Da Costu. Argentinec s Portugalcem totiž nezajeli žádné měřené kolo, neboť kolidovali ještě v boxové uličce.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *