LOADING

Type to search

První závod na Hockenheimringu patřil Paffettovi

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Do letošní sezony DTM vstoupil vítězně Gary Paffett. Společně s britským závodníkem vystoupili po prvním závodě na stupně vítězů také druhý Lucas Auer a třetí Timo Glock.

Vítězem prvního závodu letošní sezony DTM na Hockenheimringu se stal Gary Paffett. Šampion z roku 2005 dokázal využít startu z pole position a na nejvyšší stupeň vítězů se postavil téměř po pětiletém čekání. Pro své poslední vítězství si totiž Brit dojel v červnu roku 2013 na Lausitzringu.

Úspěšný vstup Mercedesu do poslední sezony německé automobilky v DTM podtrhl Lucas Auer. Rakušan totiž proťal cílovou pásku na druhém místě. Jeho ztráta na vítězného Paffetta činila pouhých 1,4 desetin sekundy. Auer byl po celý závod Paffettovi vyrovnaným soupeřem a po zastávkách v boxech se dokoce ocitl před ním. Tento stav ovšem netrval příliš dlouho a Brit ho ztanedlouho předjel. Rakouský závodník ovšem nemohl být po projetí cílem klidný. Sportovní komisaři jej totiž vyšetřovali kvůli možnému porušení pravidel parc fermé. U Auerova vozu se totiž na startovním roštu nacházel chladící ventil, což pravidla nedovolují. Ale vzhledem k tomu, že ale nakonec nedošlo k jeho použití, vyvázl Auer z tohoto prohřešku „pouze“ s pokutou 1000 euro a 18 bodů za druhé místo mu zůstalo.

Společně s dvojicí jezdců „stříbrných šípů“ vystoupil na stupně vítězů také pilot BMW Timo Glock. Německý závodník tak udržel svou startovní pozici. Na druhého Lucase Auera ztratil Glock pět sekund.

Jako čtvrtý projel cílem Edoardo Mortara. Italsko-švýcarský závodník předvedl v závěrečné části závodu výbornou stíhací jízdu. Šampion z roku 2015 Pascal Wehrlein si při svém prvním závodě po návratu do DTM připsal 10 bodů za pátou pozici. Šestý skončil Bruno Spengler, sedmý Paul Di Resta, osmý další navrátilec Daniel Juncadella, který rovněž dokázal bodovat, devátou pozici obsadil obhájce titulu René Rast, který se umístil nejlépe z jezdců Audi a bod za 10. místo získal další jezdec hájící barvy „čtyř spojených kruhů“ Loic Duval.

Spokojen nemohl být v cíli Marco Wittmann. Držitel mistrovského titulu z let 2014 a 2016 zajel sice v kvalifikaci pěkný druhý čas, závod se mu ovšem příliš nevydařil a skončil na 11. místě se ztrátou jedné sekundy na bodované desáté místo. Jen těsně za Wittmannem proťal cílovou pásku Joel Eriksson. Nová posila BMW skončila na 12. pozici. Švéd byl zároveň nejlepším nováčkem.

Třináctou pozici obsadil Nico Müller, čtrnáctý Mike Rockenfeller, patnáctý Augusto Farfus, šestnáctý další nováček Philipp Eng, až sedmnáctý Mattias Ekström, pro něhož tak poslední víkend v DTM nezačal moc dobře, osmnáctý dojel Robin Frijns a na poslední 19. příčce byl klasifikován Jamie Green. V závodě jsme nebyli svědky jediného odstoupení a šachovnicový praporek spatřilo celé startovní pole.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *