LOADING

Type to search

Prvním jezdcem DG Sport Compétition bude Comte

dusanczo 11 měsíci ago
Share

Belgický tým DG Sport Compétition, který bude v letošní sezoně nově vzniklého šampionátu WTCR jako jediný závodit s vozy francouzské značky Peugeot, odtajnil jméno svého prvního závodníka.

V jednom z vozů Peugeot 308 TCR budeme během letošní sezony vídat Auréliena Comteho. Comte, který oslaví v letošním roce třicáté narozeniny, zvítězil v loňském ročníku TCR Europe Trophy, se v barvách belgické stáje představil již loni v šampionátu TCR International, když se zúčastnil závěrečné dvojice závodů na autodromu v Dubaji. Dalším úspěchem je titul ve francouzském šampionátu Peugeot RCZ Racing Cupu ze sezony 2014-2015. Vedle toho má Francouz zkušenosti například se zaniklým evropským šampionátem cestovních vozů ETCC.

„Jelikož jsem se podílel na vývoji vozu pro Peugeot 308 Racing Cup a poté na 308 TCR, že 308 TCR se může pyšnit obrovským pokrokem ve všech oblastech a věřím, že 308 TCR může soupeřům konkurovat. Nikdy jsem nezmeškal v televizi závod WTCC. A nyní budu konfrontovat soupeře na tratích, které mají zvuk a nichž jsem si myslel, že jsou pro mě nepřístupné. Znám Peugeot 308 TCR a můžu počítat s týmem, který je profesionální a plný nadšení,“ uvedl Comte.

Comte je již sedmým francouzským závodníkem, který získal pro debutovou sezonu WTCR závodní sedačku. „Země galského kohouta“ bude mít v letošní sezoně zcela jasně nejpočetnější jezdecké zastoupení. Kromě Comteho budou pod francouzskou trikolorou závodit Aurélien Panis, Nathanaël Berthon, Yann Ehrlacher, John Filippi, Jean-Karl Vernay a také čtyřnásobný šampion WTCC z let 2008, 2010, 2011 a 2013 Yvan Muller. Osmačtyřicetiletý veterán se vrací v letošní sezoně na plný úvazek k závodění a na okruzích se bude prohánět v barvách svého vlastního týmu za volantem Hyundai i30 N TCR.

Comte ovšem není jedinou posilou DG Sport Compétition. Další novou tváří belgického týmu, byť ne v oblasti jezdců, bude Eric Néve. Néve, který dlouhou dobu působil jako poradce promotéra šampionátu WTCC Eurosport Events a v této sérii byl rovněž součástí týmu Chevrolet, bude u DG Sport Compétition zastávat roli týmového manažera.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *