LOADING

Type to search

Racing Engineering se v ELMS chystá na budoucnost ve WEC

redlczo 12 měsíci ago
Share

Španělský tým se po dlouhé historii ve Formuli 2 hodlá zaměřit na závodění prototypů LMP2. Letošní rok stráví v šampionátu ELMS, avšak cílem je sběr zkušeností a příprava na vstup do FIA WEC v následující super sezóně 2019/20.

„Formule 2 je dobrý šampionát, ale už to pro mě začala být rutina. Závody jsou si podobné. Loni v prosinci jsem už zvažoval, zda má smysl pokračovat. V poslední době jsme sledovali LMP2, ale nepřipadalo v úvahu, abychom závodili v obou sériích,“ řekl webu Sportscar365.com šéf týmu Alfonso de Orleans-Borbon.

Tým Racing Engineering tak opustil Formuli 2 a na letošní rok pořídil nový prototyp Oreca 07 Gibson, který obdrží začátkem března. Zajímavostí je, že španělská stáj už za sebou má debut ve vytrvalostních závodech, konkrétně v Le Mans v roce 2000, tehdy s vozem Porsche 911 GT3-R.

„V současnosti pracujeme na zajištění všech technických záležitostí. Je toho podstatně více než ve Formuli 2, ačkoliv ta samotná už byla velice náročná a blízká Formuli 1. Pro LMP2 je potřeba sehnat mnohem více materiálu a všechno musíme připravit velice pečlivě, pokud chceme mít výsledky.“

„Musíme také zůstat realisté. Začít přímo ve WEC by bylo mnohem komplikovanější. Čelili bychom mnohem zkušenějším týmům, které jsou v daném šampionátu již dlouhou dobu. Přestup do WEC je ale naším cílem a uděláme vše potřebné, abychom se tam dostali.“

„Také máme možnost se zúčastnit závodů 24h v Daytoně a 12h v Sebringu. Ve vytrvalostním závodění je možné se zúčastnit opravdu krásných závodů,“ dodal Orleans-Borbon.

O jezdeckém složení zatím rozhodnuto není. Místo má jisté jen Norman Nato, veterán z Formule 2. Tým také figuruje na soupisce letošního závodu 24h Le Mans, ačkoliv pouze jen jako čtvrtý náhradník.

Tags:

2 Comments

  1. Roman 27.2.2018

    Super sezóna je jen 18/19 ne? Právě proto že začíná 18 jaro a končí 19 po LeMans. 19/20 to bude jen normální sezóna začínající na podzim.

    Odpovědět
    1. A. Novák 27.2.2018

      Máte pravdu, je to přesně tak. Pan redaktor se v tom trošku zamotal… 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *