LOADING

Type to search

Rebellion představil kompletní jezdecké složení pro LMP1

redlczo 8 měsíci ago
Share

Včera večer ještě stihl Rebellion Racing oznámit své jezdecké složení pro nadcházející super sezónu FIA WEC 2018/19. Posádku dvou vozů Rebellion R13 Gibson v kategorii LMP1 doplní Bruno Senna, Mathias Beche a Gustavo Menezes.

Ve voze s číslem 1 pojedou dva bývalí piloti Porsche, Andre Lotterer a Neel Jani, jejichž přestup tým oznámil již dříve. Tuto dvojici doplní zkušený závodník Bruno Senna. Za volant vozu s číslem 3 pak usednou úspěšní jezdci z LMP2 ve složení Mathias Beche, Gustavo Menezes a Thomas Laurent.

Lotterer má za sebou již tři vítězství v závodě 24h v Le Mans, zatímco Jani je bývalým šampionem série WEC z roku 2016. Senna se zbytkem posádky pak patřili v posledních letech k těm nejlepším závodníkům ve druhé nejvyšší kategorii prototypů.

Kromě toho se Rebellion znovu objeví i v sérii ELMS, kde zahajuje spolupráci s juniorským týmem Algarve Pro Racing. Za volant vozu LMP2 týmu APR-Rebellion Racing usednou Laurent a Harrison Newey, syn Adriana Neweyho, legendárního konstruktéra vozů Formule 1. Třetí pilot zatím ještě nebyl oznámen.

„Letos bychom rádi navázali na to, co Rebellion Racing předvedl v loňské sezóně WEC. Thomas Laurent je výjimečný a velice nadaný mladý jezdec, který se bude i nadále zlepšovat s pomocí našeho inženýra Grega Wheelera. Pro mě je Rebellion symbolem výkonu, perfekcionismu a sofistikovanosti,“ řekl Stewart Cox, manažer týmu Algarve Pro.

Algarve Pro zároveň nastoupí v ELMS i se svým vlastním týmem, který bude pohánět konkurenční Ligier JS P217 Gibson. Posádku tohoto vozu budou tvořit tři bronzoví jezdci ve složení Tacksung Kim, Mark Patterson a Ate De Jong.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *