LOADING

Type to search

Rebellion představil kompletní jezdecké složení pro LMP1

redlczo 12 měsíci ago
Share

Včera večer ještě stihl Rebellion Racing oznámit své jezdecké složení pro nadcházející super sezónu FIA WEC 2018/19. Posádku dvou vozů Rebellion R13 Gibson v kategorii LMP1 doplní Bruno Senna, Mathias Beche a Gustavo Menezes.

Ve voze s číslem 1 pojedou dva bývalí piloti Porsche, Andre Lotterer a Neel Jani, jejichž přestup tým oznámil již dříve. Tuto dvojici doplní zkušený závodník Bruno Senna. Za volant vozu s číslem 3 pak usednou úspěšní jezdci z LMP2 ve složení Mathias Beche, Gustavo Menezes a Thomas Laurent.

Lotterer má za sebou již tři vítězství v závodě 24h v Le Mans, zatímco Jani je bývalým šampionem série WEC z roku 2016. Senna se zbytkem posádky pak patřili v posledních letech k těm nejlepším závodníkům ve druhé nejvyšší kategorii prototypů.

Kromě toho se Rebellion znovu objeví i v sérii ELMS, kde zahajuje spolupráci s juniorským týmem Algarve Pro Racing. Za volant vozu LMP2 týmu APR-Rebellion Racing usednou Laurent a Harrison Newey, syn Adriana Neweyho, legendárního konstruktéra vozů Formule 1. Třetí pilot zatím ještě nebyl oznámen.

„Letos bychom rádi navázali na to, co Rebellion Racing předvedl v loňské sezóně WEC. Thomas Laurent je výjimečný a velice nadaný mladý jezdec, který se bude i nadále zlepšovat s pomocí našeho inženýra Grega Wheelera. Pro mě je Rebellion symbolem výkonu, perfekcionismu a sofistikovanosti,“ řekl Stewart Cox, manažer týmu Algarve Pro.

Algarve Pro zároveň nastoupí v ELMS i se svým vlastním týmem, který bude pohánět konkurenční Ligier JS P217 Gibson. Posádku tohoto vozu budou tvořit tři bronzoví jezdci ve složení Tacksung Kim, Mark Patterson a Ate De Jong.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *